Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu!   
  Logi sisse
 Kasutajanimi
 Parool


Sul ei ole veel kontot? Saad ennast registreerida. Registreeritud kasutajatel on rohkem eeliseid, näiteks nagu lehekülje kujunduse muutmine, kommentaarede postitamine oma nimega jne...
  Kiirotsing

  Peamenüü
  Kinnisvara "special"
  Varasemad teated ja kirjutised
Esmaspäev, Jaanuar 29
·Pane tähele! Korteriomandi moodustamisel on täiesti uued reeglid (0)
Reede, November 17
·Oluline riigikohtu lahend: vee- ja võrguettevõtjate taristu ei pruugigi tegelikult nende oma olla (0)
Esmaspäev, Oktoober 30
·Palo: kortermajade uuendamise lisavahendeid ei tule enne 2020. aastat (0)
Reede, Oktoober 13
·Hooletud korteriomanikud laastavad kütteperioodil tervet maja (0)
Neljapäev, September 14
·Ehitusteadlane: paneelmajad seisavad vajadusel veel 500 aastat (0)
Reede, September 08
·Tallinna kinnisvarahinnad tegid rekordi (0)
Neljapäev, September 07
·Vanemate korterite müüjatel seisavad ees kiired ajad (0)
Teisipäev, September 05
·Korterihinnad tõusevad üle Eesti (0)
Neljapäev, August 10
·Kas enampakkumiselt ostetud kodu on hea investeering või mõttetu võlg? (0)
Esmaspäev, Juuli 10
·Ühisusest ühistuks - vabatahtlikult või seaduse järgi (0)
 Vanemad artiklid
  :-)
Kerna: Kinnisvaraturul on jäme ots pankade käes
  Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Juuni 25, 2009 - 04:43 PM
KinnisvaraUudiseid Grand Kinnisvara tegevjuht Marek Kerna sõnul sõltub kinnisvaraturul toimuv pankade otsustest: kas laojääk paisatakse turule või paigutatakse fondidesse paremaid aegu ootama.

„Eesti Pank prognoosib, et aasta lõpuks on viivislaenude osakaal kasvanud 5,5 protsendilt 9 protsendini. Lätis on viivisvõlgasid 24% ja mul tekib küsimus, et mille poolest on Eesti Lätist parem. Laias laastus on ju tegemist Baltikumi turuga,“ rääkis Kerna. „Ajakirjandusest käis läbi, et Swedbank paneb iga päev müüki ühe korteri ja ma arvan, et see arv kasvab, sest iga päev saab mõnel laenuvõtjal 60 päeva täis ja laen muutub hapuks,“ lisas ta.

Kerna hinnangul sõltub kinnisvaraturu aktiivsus ja hinnad vaid pankadest. „Turu käitumine sõltub pankadest ja keegi tegelikult ei tea, mis on raha hind ning mis on vara väärtus. Näiteks pakutakse miljoni krooniga korterit, aga ost võib toimuda kas 200 000, 300 000 või hoopis 600 000 krooniga,“ märkis Kerna, kes on veendunud, et pankadel on plaan B juba välja mõeldud.

„Sügisel tulevad uued kommunaalmaksed, laenud on seotud euroga, palgad vähenevad… Mingid otsused tuleb ju vastu võtta ja see otsustamise aeg on sügisel. Arvestades aga seda, et otsuseid tehakse viimasel ajal kiiresti, võib see juhtuda ka juulis, just puhkuste ajal. Kui pangad paiskavad laojäägi müüki, võib tulla sotsiaalne katastroof,“ sõnas Kerna kurjakuulutavalt.

See, et võlglasi üha juurde tekib, on hädasignaaliks ka arendajatele, kes on alustanud totaalset tühjendusmüüki. „Praegu käib paanikamüük, sest keegi ei tea, mis sügisel ees ootab. Kinnisvara müüakse alla omahinna, et vähegi raha koju tuua, sest kõigil on ju kohustused,“ nentis Kerna.

Grand Kinnisvara juhi sõnul on neilgi olnud vaja teha raskeid otsuseid nagu kõigil selles valdkonnas tegutsejatel. „Keegi ei võida seda lahingut, küsimus on vaid selles, kes kui väheste kaotustega sellest välja tuleb. Aga igale mõõnale järgneb tõus ja meie valmistume selleks,“ lisas Kerna optimistlikumalt.

Tea Taruste
ÄP

 
 
  Seotud lingid
Kerna: Kinnisvaraturul on jäme ots pankade käes | Logi sisse/Registreeri | 0 Kommetaare
Algus
Kommentaarid kuuluvad postitajatele. Meie ei vastuta nende eest.
www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu 

 

Elamu GRUPP OÜ
tigupost
Kadaka tee 5
Tallinn

Tel/faks: 6267879
Mob: 5053534
e-post:
merike@elamugrupp.ee

a/a 221013592795
Reg kood: 10617859