Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu!   
  Logi sisse
 Kasutajanimi
 Parool


Sul ei ole veel kontot? Saad ennast registreerida. Registreeritud kasutajatel on rohkem eeliseid, näiteks nagu lehekülje kujunduse muutmine, kommentaarede postitamine oma nimega jne...
  Kiirotsing

  Peamenüü
  Kinnisvara "special"
  Varasemad teated ja kirjutised
Esmaspäev, Jaanuar 29
·Pane tähele! Korteriomandi moodustamisel on täiesti uued reeglid (0)
Reede, November 17
·Oluline riigikohtu lahend: vee- ja võrguettevõtjate taristu ei pruugigi tegelikult nende oma olla (0)
Esmaspäev, Oktoober 30
·Palo: kortermajade uuendamise lisavahendeid ei tule enne 2020. aastat (0)
Reede, Oktoober 13
·Hooletud korteriomanikud laastavad kütteperioodil tervet maja (0)
Neljapäev, September 14
·Ehitusteadlane: paneelmajad seisavad vajadusel veel 500 aastat (0)
Reede, September 08
·Tallinna kinnisvarahinnad tegid rekordi (0)
Neljapäev, September 07
·Vanemate korterite müüjatel seisavad ees kiired ajad (0)
Teisipäev, September 05
·Korterihinnad tõusevad üle Eesti (0)
Neljapäev, August 10
·Kas enampakkumiselt ostetud kodu on hea investeering või mõttetu võlg? (0)
Esmaspäev, Juuli 10
·Ühisusest ühistuks - vabatahtlikult või seaduse järgi (0)
 Vanemad artiklid
  :-)
Hõbemägi: töölepinguseadusest on maalitud ühepoolne pilt
  Postitas: Amadeuz on Laupäev, Juuli 04, 2009 - 03:31 PM
Õigusloome - praktika ja uudised Eesti Ekspressi peatoimetaja Priit Hõbemägi arvates on sotsiaaldemokraadid ja ametiühingud teadlikult maalinud uuest töölepinguseadusest pildi kui kollist, kes teenib vaid tööandjate huve.

«Seadusest on antud erakordselt ühepoolne pilt ja ma arvan, et seda on tehtud täiesti teadlikult. Et jääkski mulje, et see seadus on täiesti ühesuunaline. Aga näiteks kasvõi sellised asjad, et puhketunnid võib kätte saada kohe pärast üleajatööd, et õppepuhkuse saajate ring laieneb ja õppepuhkus pikeneb, et töötajat ei või vastutahtmist teisele tööle üle viia,» tõi Hõbemägi seadusest töötaja jaoks positiivseid näiteid.

Selle nädala Eesti Ekspressis ilmunud artiklis on välja toodud 17 uue töölepinguseaduse punkti, mida töötaja saab enda huvides ära kasutada. «Neid punkte ikka on, nii et see seadus on tegelikult ikka kahesuunaline. Sellise kolli joonistamine oli minu meelest täiesti teadlik tegevus ja minu meelest on sotsid sellise punnimisega haledalt orki lennanud,» lausus Hõbemägi.

«Sotsid on jäänud kõrvale üldisest tegevusest. Võibolla nende reiting nüüd ei lange, aga kuidas nad uuesti pildile pääsevad ja mis juhtub nendega sügiseste kohaliku omavalitsuse valimiste ajal, seda on küll keeruline ennustada.
See oli täiesti rumal punnimine ja minu meelest on ka ametiühingud astunud sama reha otsa. Ja see meeleavaldus, mille Harri Taliga korraldas, oli üks hale sisin, millega nad näitasid, et ametiühingud ei ole mitte lõvi, vaid vana hambutu koer, kes tuleb, lõriseb natuke ja läheb siis kuuti tagasi,» nentis ajakirjanik..

Teine saatejuht Ainar Ruussaar lisas, et viimase Toompeal toimunud meeleavalduse ja sellele järgnenud streigikatsega mängisid ametiühingud ka jõumeetodite kaardi maha.

«Pärast seda aktsiooni peab küll ütlema, et kui ametiühingud tulevad lähemal ajal avalikkuse ette mingisuguse plaaniga korraldada järgmine protestiaktsioon, siis kui nad ei suuda seda teha teistmoodi, kui nad ei suuda seda välja mängida kuidagi teisiti, siis ei muud üle, kui selle peale naerda,» arvas Ruussaar.

Postimees.ee

Ametiühingud nagu vana hambutu koer

Priit Hõbemägi leiab, et ametiühingute protestiüritused töölepingu seaduse vastu jäid haledaks sisinaks ja ka sotsid läksid oma vastupunnimisega alt.

Hõbemägi arvates on uuest töölepinguseadusest kujunenud erakordselt ühepoolne pilt ja seda on meelega nii tehtud, tegelikult on seal ka mitmeid töövõtjale soodsaid punkte. „Seadus on ikka kahesuunaline. Selle kolli joonistamine on teadlik tegevus. Sotsid on sellise punnimisega ise haledalt orki lennanud. Võib-olla nende reiting ei lange, aga kuidas nad uuesti pildile jõuavad ja kuidas neil sügisel läheb valimistel seda raske ennustada,“ rääkis ta.

Ametiühingute üritust nimetas Hõbemägi aga haledaks sisinaks. „Nagu vana hambutu koer, kes natuke lõriseb ja läheb kuuti tagasi,“ iseloomustas Hõbemägi ametiühingu protestiüritust.

Ka BNSi juht Ainar Ruussaar märkis, et kui järgmistel kordadel ei suuda ametiühingud teisiti kui seni välja mängida, siis võib nende üle vaid naerda.

Suurt koondamislainet Hõbemägi sõnul alates 1. juulist märgata pole. BNSi juht Ainar Ruussaar märkis, et need ettevõtjad, kes pidid koondama või palka kärpima, tegid seda juba enne ära „Ettevõtjad ei saanud oodata poliitiliselt segase reoorika taustal müstilist 1. juulit. Ilmselt sügisel selle seaduse mõju rohkem tunda ja tööpuudus võib suureneda,“ lisas ta.

Silvia Kruusmaa
Äripäev

 
 
  Seotud lingid
Hõbemägi: töölepinguseadusest on maalitud ühepoolne pilt | Logi sisse/Registreeri | 0 Kommetaare
Algus
Kommentaarid kuuluvad postitajatele. Meie ei vastuta nende eest.
www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu 

 

Elamu GRUPP OÜ
tigupost
Kadaka tee 5
Tallinn

Tel/faks: 6267879
Mob: 5053534
e-post:
merike@elamugrupp.ee

a/a 221013592795
Reg kood: 10617859