Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu!   
  Logi sisse
 Kasutajanimi
 Parool


Sul ei ole veel kontot? Saad ennast registreerida. Registreeritud kasutajatel on rohkem eeliseid, näiteks nagu lehekülje kujunduse muutmine, kommentaarede postitamine oma nimega jne...
  Kiirotsing

  Peamenüü
  Kinnisvara "special"
  Varasemad teated ja kirjutised
Neljapäev, September 07
·Vanemate korterite müüjatel seisavad ees kiired ajad (0)
Teisipäev, September 05
·Korterihinnad tõusevad üle Eesti (0)
Neljapäev, August 10
·Kas enampakkumiselt ostetud kodu on hea investeering või mõttetu võlg? (0)
Esmaspäev, Juuli 10
·Ühisusest ühistuks - vabatahtlikult või seaduse järgi (0)
Teisipäev, Aprill 25
·Hinnakriisis kannatavad kõige vähem Rae valla korterid (0)
Kolmapäev, Aprill 19
·Kortermajade vana elektrijuhtmestik kujutab endast suurt tuleohtu (0)
Kolmapäev, Aprill 12
·Tulekul infopäev “Turvalisus kortermajas” – 20.04.17 Kundas, 04.05.17 Tapal (0)
·Liidud tahavad, et riik jätkaks korterelamute rahastamist (0)
Esmaspäev, Aprill 10
·300 Tallinna korteriühistut peavad endale reedeks uue prügivedaja leidma (0)
Neljapäev, Aprill 06
·Renoveerimisest praktikult praktikule (0)
 Vanemad artiklid
  :-)


See on teema: Sina, mina ja ühismaailm
Järgmise uudised on esitletud selle teema all.


Näita kõike

Palo: kortermajade uuendamise lisavahendeid ei tule enne 2020. aastat
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Oktoober 30, 2017 - 05:29 PM, Sina, mina ja ühismaailm 195 lool klikkimiste arv -

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo hinnangul ei eraldata riigieelarvest korterelamute rekonstrueerimiseks täiendavaid vahendeid enne 2020. aastat, kuigi Euroopa Liidu vahendid on otsas ning nõudlus toetuse vastu kestab.

Aastateks 2014-2020 oli kortermajade renoveerimiseks Euroopa Liidu struktuuritoetuste programmis ette nähtud 102 miljonit eurot. Vastavalt majandus- ja taristuministri määrusele peatati taotluste vastuvõtmine eelarve lõppemisel.

"Elamumajanduse arendamine tervikuna, sealhulgas korterelamute rekonstrueerimine, on oluline valdkond ning ministeerium panustab sellesse igakülgselt," ütles Palo kirjalikus vastuses riigikogu opositsioonilise Reformierakonna fraktsiooni liikme Urmas Kruuse arupärimisele.

Loe veel... (4455 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Hooletud korteriomanikud laastavad kütteperioodil tervet maja
  Postitas: Amadeuz on Reede, Oktoober 13, 2017 - 04:25 PM, Sina, mina ja ühismaailm 250 lool klikkimiste arv -

Külmad ja vihmased ilmad toovad kütmata kortermajas kaasa liigniiskuse ning hallituse ohu, tuletab meelde Eesti Korteriühistute Liit.

«Kütteperioodi alustab iga maja iseseisvalt, kuid tuleb vaadata ilmastikuolusid, jälgida hoone sisetemperatuuri ning arvestada elanike vajadustega. Parim viis on korraldada ühistus vastavasisuline arutelu, leppida kokku ning kokkuleppe tulemused kõigile ühistuliikmetele kättesaadavaks teha,» soovitab EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

«Nõuded eluruumidele sätestab valitsuse määrus «Eluruumidele esitatavate nõuete kinnitamine", mis ütleb järgmist: õhu temperatuur eluruumis peab olema optimaalne, looma inimesele hubase soojatunde ning aitama kaasatervisliku ja nõuetekohase sisekliima tekkimisele ja püsimisele. Kaugküttevõrgust või hoone katlamajast köetavas eluruumis ei tohi siseõhu temperatuur inimeste pikemaajalisel ruumis viibimisel olla alla 18 soojakraadi. Õhu niiskus eluruumis peab püsima piires, mis ei kahjusta inimeste tervist, väldib veeauru kondenseerumist ning ei tekita niiskuskahjustusi. Eluruumi siseõhu optimaalne niiskus on 40-60 protsenti,» vahendab Mardi määruses öeldut.

Loe veel... (959 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Liidud tahavad, et riik jätkaks korterelamute rahastamist
  Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Aprill 12, 2017 - 03:34 PM, Sina, mina ja ühismaailm 561 lool klikkimiste arv -

Neli liitu on esitanud ministritele ühispöördumise, et riik jätkaks KredExi kaudu korterelamute rekonstrueerimistoetuse maksmist.

Liidud paluvad pöördumisega arvestada nelja aasta eelarvestrateegias, mida valitsus parasjagu koostab. Nende hinnangul tuleks kaaluda nii välisvahendeid kui ka laenuvõtmist.

Eesti Omanike Keskliit, Eesti Korteriühistute Liit, Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liit ja Eesti Kinnisvarafirmade Liit pöördusid ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palol rahandusminister Sven Sesteri ja tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski poole seoses korterelamute rekonstrueerimistoetustega, milleks KredExi vahendid on lõpukorral ja ammenduvad renoveerimistempo jätkudes 2018. aasta alguses.

Loe veel... (2494 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
300 Tallinna korteriühistut peavad endale reedeks uue prügivedaja leidma
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Aprill 10, 2017 - 09:57 PM, Sina, mina ja ühismaailm 595 lool klikkimiste arv -

Tallinna Jäätmekeskus lõpetab reedel süvakogumismahutite tühjendamise lepingu firmaga Baltic Waste Management (BWM), umbes 300 korteriühistut peavad endale selleks ajaks uue prügivedaja leidma.

Täna said süvakogumismahuteid kasutavate korteriühistute juhid Tallinna keskkonnaametilt kirja, et linna kavatseb BWMiga jäätmeveo lepingu lõpetada. «Alates 1. märtsist 2017 sai Tallinna Jäätmekeskuse lepingupartneriks süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete kogumise ja veo osas Baltic Waste Management OÜ. Kuna riigihanke teel valitud ettevõte ei ole suutnud lepingut täita, siis ütles Tallinna linn elutähtsa teenuse toimepidevuse tagamiseks ettevõttega sõlmitud lepingu üles. Leping senise jäätmevedajaga lõpetatakse alates 14. aprillist 2017. Jäätmevedajaga lepingu lõpetamise tõttu ei ole ka Tallinna Jäätmekeskusel võimalik oma klientidele enam teenust osutada, mistõttu tuleb süvakogumismahuteid kasutavatel korteriühistutel leida uus lepingupartner alates 14. aprillist 2017,» teatas keskkonnaamet ühistutele.

Veel selgitatakse kirjas, et süvakogumismahutite tühjendamisel tekib ajutiselt vabaturu olukord, mis tähendab, et iga korteriühistu võib tellida prügivedu kõikidelt firmadelt, kellel on vastav jäätmeluba olemas.

Loe veel... (2184 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Tallinna korteriühistud saavad haljastustoetust
  Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Märts 08, 2017 - 01:15 PM, Sina, mina ja ühismaailm 549 lool klikkimiste arv -

Alanud on korteriühistute projekti „Roheline õu“ taotluste vastuvõtt, taotlus tuleb esitada Tallinna Linnavaraametile hiljemalt 30. aprilliks.

„Tallinna linn toetab 2013. aastast projektiga „Roheline õu“ korteriühistuid hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seotud kulude katmisel,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „See projekt on ehedaks näiteks, et elanikud ise saavad ümbritseva keskkonna jaoks palju ära teha - heakorrastatud õuesid tekib üha juurde. Projekti eesmärk on muuta linna elukeskkond atraktiivsemaks ja parandada seeläbi elukvaliteeti.“

Projektile „Roheline õu“ on 2017. aasta linnaeelarvest eraldatud 40 000 eurot. Maksimaalne toetus on 600 eurot korteriühistu kohta ja toetuse määr kuni 60% kavandatud tegevuste kogumaksumusest.

Loe veel... (3533 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu 

 

Elamu GRUPP OÜ
tigupost
Kadaka tee 5
Tallinn

Tel/faks: 6267879
Mob: 5053534
e-post:
merike@elamugrupp.ee

a/a 221013592795
Reg kood: 10617859