Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu!   
  Logi sisse
 Kasutajanimi
 Parool


Sul ei ole veel kontot? Saad ennast registreerida. Registreeritud kasutajatel on rohkem eeliseid, näiteks nagu lehekülje kujunduse muutmine, kommentaarede postitamine oma nimega jne...
  Kiirotsing

  Peamenüü
  Kinnisvara "special"
  Varasemad teated ja kirjutised
Esmaspäev, Jaanuar 29
·Pane tähele! Korteriomandi moodustamisel on täiesti uued reeglid (0)
Reede, November 17
·Oluline riigikohtu lahend: vee- ja võrguettevõtjate taristu ei pruugigi tegelikult nende oma olla (0)
Esmaspäev, Oktoober 30
·Palo: kortermajade uuendamise lisavahendeid ei tule enne 2020. aastat (0)
Reede, Oktoober 13
·Hooletud korteriomanikud laastavad kütteperioodil tervet maja (0)
Neljapäev, September 14
·Ehitusteadlane: paneelmajad seisavad vajadusel veel 500 aastat (0)
Reede, September 08
·Tallinna kinnisvarahinnad tegid rekordi (0)
Neljapäev, September 07
·Vanemate korterite müüjatel seisavad ees kiired ajad (0)
Teisipäev, September 05
·Korterihinnad tõusevad üle Eesti (0)
Neljapäev, August 10
·Kas enampakkumiselt ostetud kodu on hea investeering või mõttetu võlg? (0)
Esmaspäev, Juuli 10
·Ühisusest ühistuks - vabatahtlikult või seaduse järgi (0)
 Vanemad artiklid
  :-)


See on teema: Varia
Järgmise uudised on esitletud selle teema all.


Näita kõike

Eesti on saanud elektrituru, millest Euroopa on 20 aastat unistanud
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Detsember 19, 2016 - 12:42 PM, Varia 619 lool klikkimiste arv -

1. jaanuaril 2017 saabub tähtaeg, mil Eestis mõõdetakse praktiliselt kogu elektritarbimine tunnipõhiselt kaugloetavate arvestite abil, kirjutab Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere.

Elektrilevi paigaldas nelja aasta jooksul selleks ligi 625 000 arvestit – taolisele projektile on hõlmatud tarbijate arvult ja administratiivselt mahult Eestis raske võrreldavat leida. Võib küsida, et mida me siis sellest saime?

Kauglugemine koos keskse andmelaoga, kust saavad ühtsetel alustel info kõik elektriturul tegutsevad osapooled, on andnud Eestile tohutu raha- ja ajasäästu elektrituru korraldamisel. Üha suurema veendumuse selles olen saanud kogemusi vahetades võrguettevõtete ja elektrimüüjatega mujal maailmas, kus elektriturul toimetamine ei ole kaugeltki nii sujuv, rahasäästlik ja kliendile mugav.

Loe veel... (2902 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Eluasemelaenud näitavad esimesi kallinemise märke
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, August 23, 2016 - 01:43 PM, Varia 723 lool klikkimiste arv -

Juulis võtsid inimesed laene ja liisinguid sama aktiivselt kui varem, eluasemelaenu intressimäärad on aga hakanud tõusma, selgub Eesti Panga analüüsist.

Majapidamiste laenuaktiivsus püsis juulis eelmiste kuudega sarnasel tasemel. Uusi eluasemelaene anti juulis välja 88 miljoni euro väärtuses ning kogu portfell suurenes aastaga 4,4%.

Laenude keskmised intressimäärad on viimastel kuudel tõusnud. Suure osa laenude baasintressimäär EURIBOR on veelgi langenud, mis tähendab pankade jaoks väiksemat intressitulu. See annab pankadele võimaluse tõsta tulu hoidmiseks uute laenude intressimarginaale. Juulis väljastatud eluasemelaenude keskmiseks intressimääraks kujunes 2,4%, teatas Eesti Panga ökonomist Mari Tamm.

Loe veel... (339 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Pisikesed võlad ja makseviivitused jätsid pere kodust ilma
  Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Juuni 16, 2016 - 07:52 PM, Varia 920 lool klikkimiste arv -

Üks pere räägib, kuidas väikesed hooletused koduses raamatupidamises neile elukoha maksma läksid.

Suurbritannia abielupaar James ja Nichola Bell otsisid ideaalset kodu pool aastat. Lõpuks kroonis nende otsinguid edu, kuid pangaga asju ajama asudes tuli välja, et perekonnale ei anta laenu, vahendab Daily Mail.

Selgus, et laenu saamisel osutusid takistuseks kaks maksmata ununenud mobiiliarvet, kumbki ligikaudu 14 eurot, mistõttu mobiilside operaator oli perekonna musta nimekirja pannud. James Bell väidab, et talle pole kunagi tulnud infot, et ta kellelegi midagi võlgu on. Operaator keeldub neid nimekirjast eemaldamast. Seega ei anna pank neile laenu, laenuta aga jääb leitud nelja magamistoaga unistuste kodu neile kättesaamatuks.

Pereisa, kelle nimel mobiilside leping oli, on väga nördinud: kui keegi oleks talle teada andnud, et ta midagi võlgneb, tasunuks ta summa hea meelega, sest 14 eurot ei käi talle kindlasti üle jõu. Operaator ei nõustu tema peret mustast nimekirjast maha võtma, pank omakorda ei ole nõus sedasi laenu andma. Hoolimata sellest, et tegu on väikese summaga.

Loe veel... (1162 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Kindlustusleping ei pruugi klienti kaitsta
  Postitas: Amadeuz on Reede, November 13, 2015 - 02:17 PM, Varia 1309 lool klikkimiste arv -

Ebatäpne kindlustusleping võib tuua kaasa olukorra, kus ettevõte jääb kahjujuhtumi korral hoopis kaitseta. Nii juhtus kraanatöid teostava ettevõttega, kelle kindlustusleping välistas kraanatööde kahjujuhtumid.

Ehitamisega seondub palju erinevaid kindlustuslepinguid. On ka üks kindlustustoode, mis vähemalt nime poolest võiks olla universaalne lahendus paljudele või isegi kõigile ehitaja muredele, ehitusriskide kindlustus – CAR. Kasutatakse ka inglisekeelset nimetust construction all risk insurance.

«Ehitamine on riskantne ettevõtmine. Ehituses liigub palju raha, aga ka riskid on kõrged. Näiteks ohud seoses hindade ja maksude muutumisega, partneri maksejõuetusega, tööliste vigastamise, ebakvaliteetsete seadmete või -materjali risk, seadmete või materjali varguse risk, ebakvaliteetse töö risk, ehitamise käigus kahju tekitamise risk.
Märge: Kui maakler sõlmis kindlustuslepingu, mis ei ole asjakohane, on tegemist ebaprofessionaalse maakleriga ja maakleril lasub kohustus kahju hüvitada. Kui maakler selle asemel, et enda eksimust tunnistada ja teha kõik võimalik kahju heastamiseks, asub tegutsema kliendi vastu, on tegemist suurema probleemiga. Maakleritel on lepingusuhted kindlustusseltsidega ning selline pikaajaline partnerlus töötab kliendi kahjuks. Kirjeldatud kaasus on hoiatus kõigile kindlustusmaaklerite klientidele.

Loe veel... (9156 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Eluasemelaenude intressimäär jätkab ülimadalal
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, August 25, 2015 - 01:17 PM, Varia 870 lool klikkimiste arv -

Eluasemelaenude intressimäär oli Eesti Panga andmetel II kvartali lõpu seisuga 2,27%, mis on jätkuvalt väga madal tase.

Intressimäära hoiab all peamiselt madal euribor. 6 kuu euribori kuu keskmine, mida enamasti kasutatakse eluasemelaenu baasintressimäärana, oli juunis 0,049%.

Intressimäär on küll madal, kuid millega peavad laenuvõtjad arvestama, loe edasi Äripäeva teemaveebist Ehitusuudised.ee.

kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu 

 

Elamu GRUPP OÜ
tigupost
Kadaka tee 5
Tallinn

Tel/faks: 6267879
Mob: 5053534
e-post:
merike@elamugrupp.ee

a/a 221013592795
Reg kood: 10617859