Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu!   
  Logi sisse
 Kasutajanimi
 Parool


Sul ei ole veel kontot? Saad ennast registreerida. Registreeritud kasutajatel on rohkem eeliseid, näiteks nagu lehekülje kujunduse muutmine, kommentaarede postitamine oma nimega jne...
  Kiirotsing

  Peamenüü
  Kinnisvara "special"
  Varasemad teated ja kirjutised
Esmaspäev, Jaanuar 29
·Pane tähele! Korteriomandi moodustamisel on täiesti uued reeglid (0)
Reede, November 17
·Oluline riigikohtu lahend: vee- ja võrguettevõtjate taristu ei pruugigi tegelikult nende oma olla (0)
Esmaspäev, Oktoober 30
·Palo: kortermajade uuendamise lisavahendeid ei tule enne 2020. aastat (0)
Reede, Oktoober 13
·Hooletud korteriomanikud laastavad kütteperioodil tervet maja (0)
Neljapäev, September 14
·Ehitusteadlane: paneelmajad seisavad vajadusel veel 500 aastat (0)
Reede, September 08
·Tallinna kinnisvarahinnad tegid rekordi (0)
Neljapäev, September 07
·Vanemate korterite müüjatel seisavad ees kiired ajad (0)
Teisipäev, September 05
·Korterihinnad tõusevad üle Eesti (0)
Neljapäev, August 10
·Kas enampakkumiselt ostetud kodu on hea investeering või mõttetu võlg? (0)
Esmaspäev, Juuli 10
·Ühisusest ühistuks - vabatahtlikult või seaduse järgi (0)
 Vanemad artiklid
  :-)


See on teema: Turvalisus ja ohutus
Järgmise uudised on esitletud selle teema all.


Näita kõike

Kortermajade vana elektrijuhtmestik kujutab endast suurt tuleohtu
  Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Aprill 19, 2017 - 12:05 PM, Turvalisus ja ohutus 614 lool klikkimiste arv -

Paljudes vanades kortermajades pole elektrijuhtmestikku 20–30 aastat vahetatud ning ripnevaid juhtmeotsi trepikojas ollakse harjunud iseenesestmõistetavalt võtma. Need aga võivad elanike elu ohtu seada, hoiatavad Eesti Korteriühistute Liit ja Päästeamet.

EKÜL ja Päästeamet alustasid tänavu märtsis koostööprojekti «Tuleohutus kortermajas», et juhtida tähelepanu tuleõnnetustele kortermajades ning tõsta korteriühistute juhtide teadlikkust nende õnnetuste ennetamise võimalustest. «Elektriseadmete kasutamisel juhtus mullu 34 tuleõnnetust, rikked elektripaigaldistes olid õnnetuse põhjuseks 116 korral,» toob Päästeameti Lääne päästekeskuse peainspektor Erti Suurtalu välja statistika.

«Palju on sellist suhtumist: pole kümme aastat midagi juhtunud, küllap ei juhtu ka nüüd. Väga palju ollakse ka teadmatuses,» rääkis Suurtalu. «Korterelamus kontrollitakse aga vaid ühisruumides asuvaid elektriseadmeid, kaabelduskilpe ja voolumõõtjaid. Korteritesse sisse ei minda, kuid minu arvates tuleks seda teha. Korterites kiputakse elektrisüsteeme iseseisvalt vahetama või uuendama ning seal võib juhtuda õnnetus,» hoiatas ta.

Loe veel... (1178 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Ebaseadusliku puuriida püstitamine võib lõppeda rahatrahviga
  Postitas: Amadeuz on Reede, Märts 03, 2017 - 03:21 PM, Turvalisus ja ohutus 539 lool klikkimiste arv -

Kuna kevadine küttepuude soetamise aeg on varsti jälle käes, tasub meelde tuletada, kuidas laduda puuriit aeda nii, et see endaga rahatrahvi kaasa ei tooks.

Nimelt peab Eestis nii kortermaja kui ka eramaja juures igasugune põlevmaterjal, näiteks puuriit või prügikonteiner, asuma ohutus kauguses süttiva välisvoodriga hoonest või mistahes hoone välisseinas olevast avast nagu näiteks uks või aken. «Täpsemalt peab puuriit asuma majast vähemalt nelja meetri ning enam kui sajaliitrine prügikonteiner kahe meetri kaugusel,» selgitab Päästeameti pressiesindaja Mari Rebane.

Nõuete täitmata jätmisel on üks üsna loogiline tagajärg: kodu võib lihtsalt maha põleda, kui midagi juhtub. Kuid kui see ei hirmuta, siis kaebuse esitamisel tuleb olukorda kontrollima inspektor, kes esmakordsel külastusel võib teha ettekirjutuse koos sunniraha hoiatusega. Kaebajaks võib osutuda aga näiteks mõni tähelepanelik naaber, nii et sellele, et keegi ei märka, loota ei maksa.

Loe veel... (213 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Päästeamet hoiatab kodudesse tükkivate petiste eest
  Postitas: Amadeuz on Reede, Oktoober 07, 2016 - 03:24 PM, Turvalisus ja ohutus 725 lool klikkimiste arv -

Päästeametile anti eile teada, et Jõgevamaal nähti kolmapäeva, 5. oktoobril kahte tumedasse riietatud meest, kes ennast inspektoriteks nimetasid ning kütteseadmete kontrollimise ettekäändel inimeste kodusse siseneda üritasid.

Sellega seoses juhib päästeamet tähelepanu, et kodunõustamisel käivad päästjad või inspektorid esitlevad ennast alati ning näitavad töötõendit. Päästjatel on seljas kaitseriietus, ametnikel päästeameti käiseembleemiga välivorm ning nad liiguvad ringi punaste päästeameti embleemidega autodega.

Loe veel... (154 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Päästeamet soovitab: kütmisega tasub alustada tasapisi
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, August 16, 2016 - 12:36 PM, Turvalisus ja ohutus 642 lool klikkimiste arv -

Et ilmad kipuvad sügiseseks, tuleb päevakorda ahjude, pliitide ja kaminate kütmine. Lääne päästekeskus soovitab kütmisega alustada tasapisi.

"Kindlasti ei tohiks esimesel kütmisel ahju panna tervet sületäit. Alustama peaks tagasihoidlikult, nii paari-kolme puuhalu kaupa. Selliste rõskete ja jahedate ilmadega ei hakka ahi esimese kütmiskorraga tõmbama, nii et tasub ahju tasapisi kütmisega harjutada," õpetab Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kais.

Enne küttekollete kasutamist tuleks veenduda, et need on korras ja puhtad, valmis uuele hooajale vastu minema.

Loe veel... (368 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Lõkkes jäätmete põletamine katab aia mürgiste ainetega
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Aprill 18, 2016 - 01:51 PM, Turvalisus ja ohutus 864 lool klikkimiste arv -

Keskkonnaministeerium meenutab koristustöid tegevatele inimestele, et jäätmete põletamine lõkkes kahjustab nii keskkonda (s.h aias kasvavaid puid ja põõsaid) kui ka tervist. Jäätmetest vabanemiseks tuleb kasutada vastavaid konteinereid ja jäätmejaamu.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eegi sõnul on jäätmepõletuse teema päevakorral aastaringi, kuid kevadeti eriti teravalt. „Nii tuba kui aeda koristades leiavad inimesed sageli suuremaid esemeid, näiteks (aia)mööblit, riideid ning ka autorehve, millest tahetakse vabaneda. Tihti tehakse seda kahjuks neid kodus põletades. Õige ja keskkonnasäästlik käitumisviis on jäätmeid liigiti koguda ehk paberi- ja papijäätmed ühte konteinerisse, pandiga pudelid pakendi tagastuspunkti, pakendid saab viia pakendikonteineritesse ning jäätmed, mis sortimisest ja liigiti kogumisest üle jäävad, panna segaolmejäätmete konteinerisse. Vanu mööbliesemeid, ehitus- ja lammutusjäätmeid ning ka rehve saab viia jäätmejaama,“ ütles Eek.

Kodustes lõketes tohib põletada vaid immutamata puitu või kiletamata pappi ja paberit. Viimastki soovitatakse pigem tulehakatuseks, sest paberit on võimalik ringlusse võtta. „Koduses lõkkes toimub mittetäielik põlemine ehk Iru elektrijaama jäätmepõletusega pole see isegi ligilähedaselt võrreldav. Selle mittetäieliku põlemisega tekib suitsugaasides mürkainete kokteil, mistõttu ei tohi kevadise koristuse käigus tekkinud jäätmeid lõkkesse panna,“ ütles Eek.

Loe veel... (1342 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu 

 

Elamu GRUPP OÜ
tigupost
Kadaka tee 5
Tallinn

Tel/faks: 6267879
Mob: 5053534
e-post:
merike@elamugrupp.ee

a/a 221013592795
Reg kood: 10617859