Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu!   
  Logi sisse
 Kasutajanimi
 Parool


Sul ei ole veel kontot? Saad ennast registreerida. Registreeritud kasutajatel on rohkem eeliseid, näiteks nagu lehekülje kujunduse muutmine, kommentaarede postitamine oma nimega jne...
  Kiirotsing

  Peamenüü
  Kinnisvara "special"
· Andres Jaadla: kui riik korterelamute renoveerimisse täna ei panusta, elab suur hulk inimesti varsti ohtlikes majades (Apr 02, 2018)
· Õnnetuste vältimiseks tuleb vanadelt paneelmajadelt võtta betooniproovid (Veebr 27, 2018)
· Ehitusteadlane: paneelmajad seisavad vajadusel veel 500 aastat (Sept 14, 2017)
· Tallinna kinnisvarahinnad tegid rekordi (Sept 08, 2017)
· Vanemate korterite müüjatel seisavad ees kiired ajad (Sept 07, 2017)
· Korterihinnad tõusevad üle Eesti (Sept 05, 2017)
· Kas enampakkumiselt ostetud kodu on hea investeering või mõttetu võlg? (Aug 10, 2017)
· Hinnakriisis kannatavad kõige vähem Rae valla korterid (Apr 25, 2017)
· Pöörane: Tallinna korterite hind kerkis detsembris 11,3 protsenti (Jaan 03, 2017)
· Tallinna järelturul on korterite hinnad käest läinud (Dets 12, 2016)
  Varasemad teated ja kirjutised
Kolmapäev, Märts 14
·Korteriühistud saavad haljastustoetust (0)
Kolmapäev, Veebruar 28
·Lääne-Eesti Korteriühistute XV Foorum, 3.03.2018 PÄRNU (0)
·Kas korteriühistu vajab põhikirja? (0)
Teisipäev, Veebruar 27
·Õnnetuste vältimiseks tuleb vanadelt paneelmajadelt võtta betooniproovid (0)
Esmaspäev, Veebruar 12
·Korteriühistud saavad hoovide korrastamiseks toetust taotleda (0)
·Uue maksusüsteemiga kaasnevast kinnisvaramaksust on võimalik pääseda (0)
Reede, Veebruar 09
·Korteriühistutele toetuste andmise kord muutub lihtsamaks (0)
Teisipäev, Veebruar 06
·Kolmapäeviti on Tallinnas taas avatud korteriühistute infopunkt (0)
Kolmapäev, Jaanuar 31
·Eesti Korteriühistute Liit kogub andmeid ühistute kohta, kes riigi toetusest ilma jäid (0)
Esmaspäev, Jaanuar 29
·Pane tähele! Korteriomandi moodustamisel on täiesti uued reeglid (0)
 Vanemad artiklid
  :-)


See on teema: Turvalisus ja ohutus
Järgmise uudised on esitletud selle teema all.


Kortermajade vana elektrijuhtmestik kujutab endast suurt tuleohtu
  Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Aprill 19, 2017 - 12:05 PM, Turvalisus ja ohutus 1190 lool klikkimiste arv -

Paljudes vanades kortermajades pole elektrijuhtmestikku 20–30 aastat vahetatud ning ripnevaid juhtmeotsi trepikojas ollakse harjunud iseenesestmõistetavalt võtma. Need aga võivad elanike elu ohtu seada, hoiatavad Eesti Korteriühistute Liit ja Päästeamet.

EKÜL ja Päästeamet alustasid tänavu märtsis koostööprojekti «Tuleohutus kortermajas», et juhtida tähelepanu tuleõnnetustele kortermajades ning tõsta korteriühistute juhtide teadlikkust nende õnnetuste ennetamise võimalustest. «Elektriseadmete kasutamisel juhtus mullu 34 tuleõnnetust, rikked elektripaigaldistes olid õnnetuse põhjuseks 116 korral,» toob Päästeameti Lääne päästekeskuse peainspektor Erti Suurtalu välja statistika.

«Palju on sellist suhtumist: pole kümme aastat midagi juhtunud, küllap ei juhtu ka nüüd. Väga palju ollakse ka teadmatuses,» rääkis Suurtalu. «Korterelamus kontrollitakse aga vaid ühisruumides asuvaid elektriseadmeid, kaabelduskilpe ja voolumõõtjaid. Korteritesse sisse ei minda, kuid minu arvates tuleks seda teha. Korterites kiputakse elektrisüsteeme iseseisvalt vahetama või uuendama ning seal võib juhtuda õnnetus,» hoiatas ta.

Loe veel... (1178 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Ebaseadusliku puuriida püstitamine võib lõppeda rahatrahviga
  Postitas: Amadeuz on Reede, Märts 03, 2017 - 03:21 PM, Turvalisus ja ohutus 957 lool klikkimiste arv -

Kuna kevadine küttepuude soetamise aeg on varsti jälle käes, tasub meelde tuletada, kuidas laduda puuriit aeda nii, et see endaga rahatrahvi kaasa ei tooks.

Nimelt peab Eestis nii kortermaja kui ka eramaja juures igasugune põlevmaterjal, näiteks puuriit või prügikonteiner, asuma ohutus kauguses süttiva välisvoodriga hoonest või mistahes hoone välisseinas olevast avast nagu näiteks uks või aken. «Täpsemalt peab puuriit asuma majast vähemalt nelja meetri ning enam kui sajaliitrine prügikonteiner kahe meetri kaugusel,» selgitab Päästeameti pressiesindaja Mari Rebane.

Nõuete täitmata jätmisel on üks üsna loogiline tagajärg: kodu võib lihtsalt maha põleda, kui midagi juhtub. Kuid kui see ei hirmuta, siis kaebuse esitamisel tuleb olukorda kontrollima inspektor, kes esmakordsel külastusel võib teha ettekirjutuse koos sunniraha hoiatusega. Kaebajaks võib osutuda aga näiteks mõni tähelepanelik naaber, nii et sellele, et keegi ei märka, loota ei maksa.

Loe veel... (213 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Päästeamet hoiatab kodudesse tükkivate petiste eest
  Postitas: Amadeuz on Reede, Oktoober 07, 2016 - 03:24 PM, Turvalisus ja ohutus 1155 lool klikkimiste arv -

Päästeametile anti eile teada, et Jõgevamaal nähti kolmapäeva, 5. oktoobril kahte tumedasse riietatud meest, kes ennast inspektoriteks nimetasid ning kütteseadmete kontrollimise ettekäändel inimeste kodusse siseneda üritasid.

Sellega seoses juhib päästeamet tähelepanu, et kodunõustamisel käivad päästjad või inspektorid esitlevad ennast alati ning näitavad töötõendit. Päästjatel on seljas kaitseriietus, ametnikel päästeameti käiseembleemiga välivorm ning nad liiguvad ringi punaste päästeameti embleemidega autodega.

Loe veel... (154 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Päästeamet soovitab: kütmisega tasub alustada tasapisi
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, August 16, 2016 - 12:36 PM, Turvalisus ja ohutus 1032 lool klikkimiste arv -

Et ilmad kipuvad sügiseseks, tuleb päevakorda ahjude, pliitide ja kaminate kütmine. Lääne päästekeskus soovitab kütmisega alustada tasapisi.

"Kindlasti ei tohiks esimesel kütmisel ahju panna tervet sületäit. Alustama peaks tagasihoidlikult, nii paari-kolme puuhalu kaupa. Selliste rõskete ja jahedate ilmadega ei hakka ahi esimese kütmiskorraga tõmbama, nii et tasub ahju tasapisi kütmisega harjutada," õpetab Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kais.

Enne küttekollete kasutamist tuleks veenduda, et need on korras ja puhtad, valmis uuele hooajale vastu minema.

Loe veel... (368 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Lõkkes jäätmete põletamine katab aia mürgiste ainetega
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Aprill 18, 2016 - 01:51 PM, Turvalisus ja ohutus 1255 lool klikkimiste arv -

Keskkonnaministeerium meenutab koristustöid tegevatele inimestele, et jäätmete põletamine lõkkes kahjustab nii keskkonda (s.h aias kasvavaid puid ja põõsaid) kui ka tervist. Jäätmetest vabanemiseks tuleb kasutada vastavaid konteinereid ja jäätmejaamu.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eegi sõnul on jäätmepõletuse teema päevakorral aastaringi, kuid kevadeti eriti teravalt. „Nii tuba kui aeda koristades leiavad inimesed sageli suuremaid esemeid, näiteks (aia)mööblit, riideid ning ka autorehve, millest tahetakse vabaneda. Tihti tehakse seda kahjuks neid kodus põletades. Õige ja keskkonnasäästlik käitumisviis on jäätmeid liigiti koguda ehk paberi- ja papijäätmed ühte konteinerisse, pandiga pudelid pakendi tagastuspunkti, pakendid saab viia pakendikonteineritesse ning jäätmed, mis sortimisest ja liigiti kogumisest üle jäävad, panna segaolmejäätmete konteinerisse. Vanu mööbliesemeid, ehitus- ja lammutusjäätmeid ning ka rehve saab viia jäätmejaama,“ ütles Eek.

Kodustes lõketes tohib põletada vaid immutamata puitu või kiletamata pappi ja paberit. Viimastki soovitatakse pigem tulehakatuseks, sest paberit on võimalik ringlusse võtta. „Koduses lõkkes toimub mittetäielik põlemine ehk Iru elektrijaama jäätmepõletusega pole see isegi ligilähedaselt võrreldav. Selle mittetäieliku põlemisega tekib suitsugaasides mürkainete kokteil, mistõttu ei tohi kevadise koristuse käigus tekkinud jäätmeid lõkkesse panna,“ ütles Eek.

Loe veel... (1342 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Omaalgatuslik ümberehitus korteris seab elanike elu ohtu
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Märts 22, 2016 - 12:42 PM, Turvalisus ja ohutus 1086 lool klikkimiste arv -

«Viimase aja gaasiõnnetused on kurb näide sellest, kuidas isetegevuslik ümberehitus korteris seab ohtu elanike elu ja tervise,» hoiatas EKÜL juhatuse liige Urmas Mardi.

Tehnilise Järelvalve Amet on öelnud, et eralnditult kõikide sel aastal aset leidnud traagiliste õnnetuste põhjuseks on korterisisese gaasipaigaldisega seotud omavoliline ventilatsiooni ja suitsulõõride ümberehitamine võigaasiseadme suitsugaaside juhtimine valesse lõõri. «Tihti tehakse taoline töö ära ilma korteriühistut ega teisi korteriomanikke teavitamata, mis tähendab ju sisuliselt, et kogu maja istub püssirohutünni otsas.»

Mardi sõnul kipuvad omanikud tihti maha võtma nõukogudeaegsetes paneelikates seinale pandud ja ventilatsiooniga ühendatud plekktoru, mis peaks hoolitsema WC ja vannitoa õhutuse eest. «Tahetakse saada rohkem kapiruumi ja tulemuseks on köögi ja pesuruumi peaaegu olematu ventilatsioon,» selgitas Mardi.

Loe veel... (1492 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Soovitused gaasikatlaga seotud õnnetuste ennetamiseks vanemates majades
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Märts 15, 2016 - 03:37 PM, Turvalisus ja ohutus 1081 lool klikkimiste arv -

Hiljuti Tallinnas ja Narvas toimunud õnnetused kütteseadmetega näitavad, et tegemist on süsteemse probleemiga ning järelevalveasutused peavad üle vaatama oma taktika, kuigi vastutus kütteseadme ohutuse eest lasub eeskätt omanikul. Tehnilise järelevalve ameti peadirektori asetäitja andis kolm soovitust, kuidas seadmetega seotud õnnetusi vältida.

Kuna gaasikatel on inimese enda oma, siis lasub vastutus ehk kohustus seda kontrollida, omanikul, nentis Kaur Kajak Vikerraadio saates "Uudis+".

Samas ei saa tema sõnul kõike veeretada ka korteriomaniku kaela. "Enamikul juhtudel on sündmuste käekiri selline, et õnnetused juhtuvad 1950–'60ndatel ehitatud majades, kus on tollal pandud gaasisüsteem. Üldjuhul elavad seal inimesed, kes kolisidki majja sel ajal ehk tegu on vanemate inimestega."

Loe veel... (3826 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Ohtlike puuokste kärpimine on kinnistu omaniku kohustus
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 30, 2015 - 02:00 PM, Turvalisus ja ohutus 1151 lool klikkimiste arv -

Ohutuse tagamiseks kergliiklusteedel ja kõnniteedel tuleb kinnistute valdajatel kärpida puude ja põõsaste oksi, mis ulatuvad väljapoole kinnitute piire ning võivad ohustada liiklejaid.

Tallinna Linnavolikogu määruse (22. juuni 2006 nr 45 „Tallinna linna heakorraeeskiri “ § 5 lg 1 p 5) kohaselt on kinnistu või ehitise omaniku kohustuseks korraldada selliste põõsa- ja puuokste kärpimist, mis kasvavad väljapoole kinnistu piire ja varjavad liikluskorraldusvahendit või takistavad jalakäijate või sõidukite liiklust.

Viljapuude tagasilõikamiseks ja hekkide pügamiseks kinnistu omanikul luba vaja ei ole. Jämedamate kui 8 cm diameetriga puude või puuokste kärpimiseks on vaja taotleda luba Tallinna keskkonnaametist.

Loe veel... (265 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Pea iga päev põleb mõne kortermaja rõdu
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Juuni 15, 2015 - 10:38 AM, Turvalisus ja ohutus 1131 lool klikkimiste arv -

Lõuna päästeameti teatel põleb viimasel ajal praktiliselt iga päev mõne kortermaja rõdu. Põlengute levinuima põhjusena võib välja tuua suitsetamise.

Eile kell 15.13 sai häirekeskus teate, et taaskord on süttinud ühe kortermaja rõdu. Seekordne põleng oli Nõmmel Sanatooriumi tänava ühe kortermaja teise korruse rõdul.

Põleng levis ka korterisse sisse, korter sai suitsukahjustusi. Päästjad panid tulele piiri paarikümne minutiga.

Loe veel... (778 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Uus korterivarguste trend: pikanäpumehed murravad rõdult sisse esimese korruse korteritesse
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Oktoober 20, 2014 - 10:46 AM, Turvalisus ja ohutus 1378 lool klikkimiste arv -

Viimase nädala jooksul on Pärnus toimunud mitu korterivargust, mis oma laadilt muudavad politsei eriti tähelepanelikuks - reeglina õhtusel ajal tungitakse kortermaja esimese korruse rõduukse lahti kangutades eluruumidesse ja varastatakse sealt raha, ehteid ja elektroonikat. Vargaid pole kohutanud ka korteris viibiv koer või magav inimene.

Näiteks laupäeva õhtupoolikul murti lahti Pärnus Papiniidu 33 korterelamu esimesel korrusel asuva korteri rõduuks ja korterist varastati mängukonsool X- Box ja erinevaid ehteid.

Sama päeva õhtul avastati et, Pärnus Mai 45 korterelamus on samamoodi sisenetud esimese korruse korterisse, kust varastati ehteid ning erinevaid alkohoolseid jooke.

Loe veel... (1358 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Tahmapõlengut ei tohi kustuda veega
  Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Oktoober 16, 2014 - 11:16 AM, Turvalisus ja ohutus 1221 lool klikkimiste arv -

Eile kell 20.09 teatati päästjatele tahmapõlengust Häädemeeste vallas Arumetsa külas. Päästjate saabumise ajaks oli majaelanik ise põlengu veega korstnajalas kustutanud. Päästjad keelasid korstnapühkija tulekuni ahjus tule tegemise.

„Tähelepanu tuleks pöörata asjaolule, et tahmapõlengut ei tohi kindlasti kustutada veega,“ märkis Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kais.

Kui tahmapõleng on tekkinud, tuleks kustutamiseks kasutada pulberkustuti ja sulgeda kõik siibrid ning tahmaluugid. „Kõige parem viis tahmapõlengute vältimiseks on siiski puhastada küttekehad korralikult enne kütmisperioodi algust,“ sõnas Kais.

Pärnu Postimees

kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Ära lase oma kodul hallitama minna!
  Postitas: Amadeuz on Reede, November 29, 2013 - 01:26 PM, Turvalisus ja ohutus 2035 lool klikkimiste arv -

TM KODU&EHITUS: Kui peres põetakse väga tihti allergiat või hingamisteede haigusi, võib pereliikme haiguse põhjus peituda hallitusseentes, mis on ennast kodusesse majapidamisse mõnusalt sisse seadnud. Miks hallitus tekib ja kas saame olukorda ennetada?

Kas teadsid, et mustad laigud kodu seintel, põrandaliistudel, laes ja mujal ei pruugi sugugi olla pori, tahm või määrdumisplekk, vaid võivad hoopiski osutuda hallitusseente kolooniateks. Selle, kas tegu on hallitusega, saab kindlaks määrata tõrjespetsialist laboratoorse analüüsi käigus.

Sellised mustad laigud võivad mõjuda tervisele väga halvasti. Sestap võiks ikka paar korda aastas koduse pinna üle vaadata pilguga, kas kusagile pole tekkinud hallitusmärke.

Loe veel... (7418 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Emeriitprofessor: Tallinna paneelmajade eluiga võib olla 125 aastat
  Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, November 06, 2013 - 11:03 AM, Turvalisus ja ohutus 1650 lool klikkimiste arv -

Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Karl Õigeri sõnul on Tallinnas katastroofilises seisukorras vaid keraamilistest tellistest korruselamud, mille kärgtellistest fassaadid pudenevad, kuid ülejäänud paneelmajad võivad pideva hooldamise korral püsida ka 125 aastat.

"See, et paneelhooned peavad vastu vaid 25 aastat, on täielik käojaan," ütles Õiger Postimehele, lisades, et nii lühike eluiga on ehk vaid mõnel ajutisel puukuuril.

"Kui hooneid pidevalt hooldada, võime nende eluiga pikendada ja neid käigus hoida täpselt nii kaua, kui kaua on selleks soov ja vajadus," selgitas ta.

Loe veel... (520 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Tartus on pead tõstmas autoärandamised
  Postitas: Amadeuz on Neljapäev, September 05, 2013 - 05:35 PM, Turvalisus ja ohutus 1172 lool klikkimiste arv -

Viimastel öödel on Emajõelinnast kaduma läinud vähemalt kolm sõidukit. Neljanda Tartust varastatud auto pidas politsei kinni Mustvee lähistelt.

Ööl vastu 4. septembrit varastati Tartus Kalda teel maja eest sõiduauto Žiguli 21013. Sinist värvi 1983. aastal toodetud nõukogude päritolu auto kandis riiklikku registreerimisnumbrit 639 TAS. Omaniku hinnangul ulatub tekitatud kahju 5079 euroni.

Samal ööl läks kaduma ka üks väikekaubik. Täpsemalt Volkswagen Transporter, mis oli pargitud Jalaka tänavale ühe maja ette. Halli värvi 2006. aastal toodetud sõiduk kandis riiklikku registreerimismärki 582 TKD.

Loe veel... (776 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Jakko Väli: Welcome to Oss-tonia!
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuli 16, 2013 - 08:41 AM, Turvalisus ja ohutus 1726 lool klikkimiste arv -

Eestimaine ossikultuur tõstab pead. Kes on oss?

See on piiratud mõistuse ja hälbelise käitumisega nooremapoolne inimene, kes rääkimise asemel laseb rusikatel käia ning kes oma väärastunud mõttemaailmast lähtuvat alaväärsuskompleksi ravib kas alkoholi, narkootikumide või kambakesi ringijõlkumise läbi.

Naissoost osse kutsutakse ka ossipiffideks. Ajutegevus neil peaaegu puudub, kuid horisontaalasendis ürgsete instinktide täitmisel funktsioneerivad nad laitmatult, olles sellisena tihtipeale laiatarbekaup. Soovoliniku rõõmuks peab mainima, et jalaga näkku suudab ossipiff süütut kaaskodanikkku lüüa sama efektiivselt kui meessoost oss.

Loe veel... (5451 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Korteriühistu: midagi nii hirmsat ei osanud oodata
  Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Juuli 15, 2013 - 02:41 PM, Turvalisus ja ohutus 1156 lool klikkimiste arv -

Korteriühistu juht tunnistab, et pesupuudel kõlkuvad lapsed valmistasid ühistule ammu peavalu, kuid teemat üldkoosolekul ei tõstatatud. Selle peale lihtsalt ei tuldud, et midagi nii hirmsat võib juhtuda.

Tartus kaotas juuni lõpus elu seitsmeaastane tüdruk, kellele kukkus peale mänguväljaku kõrval olnud vana pesupuu.

Korteriühistu, kelle hoovis õnnetus toimus, võttis metallkonstruktsioonid maha.
Märge: Hoovis olev vara ei ole korteriühistu arvel. Vara eest vastutavad kõik korteriomanikud ühiselt.

Loe veel... (1355 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Elering Harju- ja Läänemaa elanikele: ühendage täna öösel elektriseadmed vooluvõrgust lahti
  Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuni 26, 2013 - 06:08 PM, Turvalisus ja ohutus 1074 lool klikkimiste arv -

Täna, 26. juuni öösel vastu neljapäeva viib Elering kell kaks öösel Tallinna lähistel Iru alajaamas läbi lühiskatse, mille ajal tekib Tallinnas, Harjumaal ja osaliselt ka Läänemaal 0,25 sekundi pikkune pinge langus.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Kösteri sõnul tähendab lühiskatse, et kontrollitava tootmisseadme/elektrijaama lähedal tekitatakse lühis pikkusega 0,25 sekundit, ning katse ajal ei tohi kontrollitav elektrijaam ega tema üksikud seadmed seiskuda.

«Katse ei tohiks küll kehtivatele nõuetele vastavaid seadmeid rikkuda ega rivist välja lüüa, kuid siiski võiksid tavatarbijad igaks juhuks sellised elektriseadmed, mida nad katse ajal ei kasuta, vooluvõrgust lahti ühendada,» rääkis Köster. «See on lihtne võimalus vältida probleeme ka juhul, kui seade on mingil põhjusel tundlikum normides sätestatust,» lisas kommunikatsioonijuht.

Loe veel... (634 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Korterelamu kindlustust saab sõlmida nüüd veebis
  Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Mai 23, 2013 - 11:13 AM, Turvalisus ja ohutus 1087 lool klikkimiste arv -

Salva Kindlustus võimaldab tänasest korteriühistutel sõlmida kindlustusleping veebis. Korterelamutele välja töötatud erilahendus katab suurema osa hoone haldamisega seotud riske.

Salva Kindlustuse juhatuse liikme Algor Orava sõnul on nõudlus korterelamu online-kindlustustoote järele suur. «Korteriühistu juhatusel ei olnud tänaseni võimalust kiirelt veebist uurida, mis hinnaga ja mis riskide vastu saab korterelamut kindlustada, kuid nüüd on see võimalus olemas,» ütles Orav.

Korterelamu kindlustusega on kaetud maja piirde- ja kandekonstruktsioonid, hoone elektri-, kütte-, vee- ja valvesüsteemid ja lisaks maja juurde kuuluvad aedade, tõkkepuude, prügihoidlate ning valgustuse võimalikud kahjustused.

Loe veel... (606 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Politsei hoiatab veemõõdikute kontrollijatena esinevate varaste eest
  Postitas: Amadeuz on Reede, Juuli 27, 2012 - 12:03 PM, Turvalisus ja ohutus 1248 lool klikkimiste arv -

Lääne prefektuuri Pärnu kriminaaltalitus hoiatab inimesi varaste eest, kes võivad end esitleda veemõõdikute kontrollijatena, kuid kelle eesmärk on peamiselt vanematelt inimestelt varastada raha ja väärtuslikemaid esemeid.

Politsei on saanud inimestelt infot, et uste taga käivad kaupa pakkumas või end mõne ametkonna esindajana esitlevad kurjategijad, ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht ERR-i uudisteportaalile.

Tammelehe sõnul käivad kurjategijad peamiselt vanemate inimeste juures ja pakuvad müüa näiteks veefiltreid või esitlevad end veemõõtjate kontrollijatena.

Loe veel... (881 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Politsei hoiatab veenäidukontrollijana esinevate varaste eest
  Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 05, 2012 - 11:32 AM, Turvalisus ja ohutus 1153 lool klikkimiste arv -

Põhja prefektuurile on viimase paari nädala jooksul tulnud kolm teadet juhtumitest, kus veenäidu kontrollimise ettekäändel korterisse sisenenud mees on varastanud esikus olnud asju.

Kõigi juhtumite puhul on varga skeem olnud väga sarnane. Kõigepealt sisenetakse korterisse tutvustades end veenäidu kontrollijana. Seejärel suunatakse korteriomanik mõnel ettekäändel kööki või vannituppa ning samal ajal varastab üksinda esikusse jäänud kurjategija näiteks käekotis olnud sularaha.

22. mail sisenes ligi 40-aastane mees veearvesti kontrollimise ettekäändel korterisse Mustamäel Vilde teel. Külas olnud naine läks hetkeks teise tuppa ja jättis võõra mehe esikusse ootama. Mees lahkus ja lubas õhtu poole tagasi tulla. Hiljem avastas naine, et esikus olnud käekotist on varastatud rahakott, kus oli sees dokument ning ligi 50 eurot sularaha.

Loe veel... (2307 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Kui tihti tuleb lasta korstnat puhastada?
  Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Märts 29, 2012 - 11:51 AM, Turvalisus ja ohutus 1133 lool klikkimiste arv -

Päästeameti esindaja Annika Koppel selgitas, et küttesüsteemi tuleb puhastada vähemalt nii tihti, kui seda nõuab kaasa antud kasutusjuhend. Kui aga juhend puudub, tuleb puhastustöid teha vähemalt üks kord aastas.

«Eriti tugeva tahmumise korral tuleb puhastada sagedamini, et hoida ära tahma süttimise oht korstnas,» selgitas ta.

Aasta ringi kasutatavat kütteseadet on aga soovitatav puhastada vähemalt kaks korda aastas. «Kui tellite koju korstnapühkija, siis küsige temalt kindlasti ka kutsetunnistust,» hoiatas Koppel ebapädevate pühkijate eest.

Loe veel... (537 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Politsei hoiatab libaloendajate eest
  Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Jaanuar 18, 2012 - 02:12 PM, Turvalisus ja ohutus 1102 lool klikkimiste arv -

Ehkki rahvaloendajad hakkavad elanikke nende kodudes külastama alles veebruari keskpaigast, on mitmelt poolt laekunud teateid, kus end loendajateks nimetavad inimesed püüavad pääseda korterisse ning küsivad loendamise eest raha.

Politsei soovitab igalt ukse taha ilmunud kahtlaselt inimeselt küsida ametitõendit, sest igal ehtsal ametiisikul, kaasa arvatud rahvaloendajal ja politseinikul, on see alati kaasas, ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Mihkel Loide ERR-i uudisteportaalile.

"Samuti ei maksa anda igale küsijale, ei ukse taha tulijale ega telefoni teel oma isikuandmeid. Igast sissetulijast ei ole vaja küll politseile teada anda, kuid kui hinge jääb kahtlus, tasuks siiski ühendust võtta ja oma tähelepanekutest teatada, kirjeldada isikuid ning anda võimaluse nende auto registreerimisnumber," ütles Loide.

Loe veel... (1421 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
Vana elektrisüsteem ohustab tuhandeid
  Postitas: Amadeuz on Laupäev, Detsember 10, 2011 - 10:06 AM, Turvalisus ja ohutus 1253 lool klikkimiste arv -

Jaotusvõrk taotleb korteriühistutele riigilt toetust, et aidata neil süsteeme uuendada.

Iga aastaga suureneb just Tallinnas ja Harjumaal elektrisüsteemi põhjustatud tulekahjude osakaal, mille põhjus on just mitmeid kordi oma eluea ületanud vana pingesüsteem.

Nüüd tahab Eesti Energia Jaotusvõrk majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt (MKM) saada rahahädas korteriühistutele toetust, mis motiveeriks ükskõikseid kliente uuele elektrisüsteemile üle minema. MKM-i asekantsleri Einari Kiseli sõnul tuleb raha taotlemisega aga oodata vähemalt 2014. aastani, kui algab järgmine Euroopa Liidu struktuurivahendite periood.

Loe veel... (360 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
 
DELFI JUHTKIRI: Need kuradi karbid, kus igatsetakse õnne ehk mida teha “mägedega”
  Postitas: Amadeuz on Neljapäev, November 17, 2011 - 09:10 AM, Turvalisus ja ohutus 1292 lool klikkimiste arv -

Paljud, kes on pidanud veetma vähegi arvestatava osa oma elust “mägedel” (Lasna-, Musta- või Õismäel), teavad, et tegemist on paikadega, kus inimlik elu ei ole olemuslikult võimalik.

Paneelidest väga vahelduva kvaliteediga kokku laotud karpmajad meenutavad kohtuarstlikust meditsiinist tuttavaid laibariiuleid, kus iga “keha” eraldi sahtlisse aetakse. Väljast vaadates ebaesteetilisuse etalonidena näivates kastides võib olla viimase peale vuntsitud luksuskortereid, aga reaalsus algab kohe trepikojas.
Märge: Kliki ka nendele artiklitele:
 • Arhitektid: Tallinn vajab ohtralt uusi korterelamuid - Kolmapäev, Oktoober 12, 2011

 • Tallinnas arutatakse „mägede“ tulevikku - Kolmapäev, Oktoober 26, 2011

 • Kinnisvara pole pelgalt neli seina - Pühapäev, Märts 13, 2011

 • Magalarajoonidesse ei taheta enam hea meelega kolida - Esmaspäev, September 13, 2010

 • ERR: magalakorterid peibutavad Tallinnas kõige enam ostjaid - Teisipäev, Juuli 06, 2010

 • kinnisvarainvesteeringud on liiga ohtlikud? - Kolmapäev, Veebruar 24, 2010

 • Viitsütikuga pomm: sajad Tallinna elamud, mis vajaksid lammutamist - Teisipäev, Veebruar 16, 2010

 • Uuring: paneelmajades võib elada veel aastakümneid - Neljapäev, Oktoober 15, 2009

 • Nõukogude kortermajad peavad vastu 150 aastat - Teisipäev, Juuli 15, 2008

 • Maja saab korda auditi abil - Neljapäev, Märts 20, 2008

 • Loe veel... (1390 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Praegused hädaabinumbrid kehtivad vähemalt 2014. aasta novembrini
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, November 01, 2011 - 10:52 AM, Turvalisus ja ohutus 1093 lool klikkimiste arv -

  Ühtne hädaaabinumber 112 peaks praeguse kava kohaselt tööle hakkama alles 1. novembril 2014 ning seni saavad elanikud kasutada ka numbrit 110, ütles häirekeskuse direktor Janek Laev.

  Liikuma on hakanud kuulu- ja hirmujutud nagu läheks 1. jaanuarist 2012 üks praegustest numbritest kinni või teisele helistada enam ei saa. Janek Laev möönis "Terevisioonis", et uue hädaabinumbri teema on elanikele tundlik. Sellekohased arutelud algasid juba 2007. aastal ning reaalsete sammudega alustati mullu. Kokku tegeleb uue süsteemi ettevalmistamisega 60-70 ametnikku. Saatekülaline märkis, et alates tulevast aastast kujundatakse häirekeskus juriidilise isikuna ümber ning viiakse päästeameti alluvusest siseministeeriumi alla.

  "Kuid hädaaabinumbrid 2012. aastal ei muutu," rõhutas ta. Häirekeskuse direktori sõnul nõuab uutele numbritele üleminek aega, kuna on vaja süsteeme ümber teha, ametnikke koolitada ning uued hooned ehitada. "See võtab aega ja 1. november 2014 on praeguse seisuga see eesmärk, mil uus number kasutusele võetakse."

  Loe veel... (161 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Ettevaatust, Kristiines luusivad libaloendajad
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Oktoober 18, 2011 - 12:00 PM, Turvalisus ja ohutus 1080 lool klikkimiste arv -

  Kristiine linnaosa vanema Andrei Novikovi sõnul laekusid linnaosa elanikelt kaebused petistest, kes rahvaloendajatena esitledes püüavad korteritesse ja majadesse pääseda ning elanike kohta täpse informatsiooni välja uurida.

  Selline petis külastas üht Välja tänava korterit, mille omanik helistas linnaosavalitsusse ja uuris, kas tema juurde on saadetud rahvaloendaja, keda huvitasid erinevad andmed: perekonnast, majanduslikust seisust, kinnisvarast, töökohast jne.

  Teisel korral tuli linnaosavalitsusse Kuldnoka 17 korterelamu elanik, kes rääkis, et keegi, kes end rahvaloendajaks nimetas ja kaugelt ID-kaarti näitas, nõudis enda laskmist korterisse. Saanud eitava vastuse, läks ta naaberkorteri ukse taha.
  Märge: Tõelised rahvaloendajad külastavad kortereid ja maju ajavahemikul 16. veebruar - 31. märts 2012.

  Loe veel... (439 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Hädaabinumbritest 110 ja 112 jääb alles ainult viimane
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, August 15, 2011 - 09:49 AM, Turvalisus ja ohutus 1147 lool klikkimiste arv -

  Lähiaastatel ehitab riik neli uut maja, kuhu kolivad muu hulgas kokku politsei ja päästeameti hädaabikõnede vastuvõtjad; kehtima jääb vaid üks number – 112.

  Seejärel pole kriisiolukorras olijal vaja enam mõelda, kas valida 110 või 112. Kuigi riik plaanib kolme aasta pärast loobuda politsei lühinumbrist 110, ei jää selle kasutajad abita, sest sinna tehtud kõned suunatakse automaatselt edasi numbrile 112, kirjutas Postimees.

  "Praegu on nii, et kui 112 (üleriigiline hädaabinumber – toim) võtab väljakutse vastu, siis ei ole ta pädev otsustama, kas sinna oleks politseid vaja. Seega edastab häirekeskus väljakutse info 110-le (politsei lühinumber – toim), kes saadab politsei kohale, aga kohapeal võib selguda, et neil pole seal midagi teha," kirjeldas praegust olukorda siseministeeriumi teabe- ja analüüsiosakonna juhataja asetäitja Andrus Kroon.

  RahvusRinghääling

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kortermaja elanikud grillisid rõdul kala
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, August 08, 2011 - 10:22 AM, Turvalisus ja ohutus 1166 lool klikkimiste arv -

  Laupäeval kell 22.26 teatati häirekeskusele, et Rakke vallas Rakke alevikus Oru tänaval asuvas korterelamu aknast on näha vilkuvat tulekuma.

  Päästjate kohale jõudes selgus, et korterelamu elanikud grillisid oma korteri rõdul kala. Päästjad viisid grilli õue ning selgitasid korteri elanikele tuleohutusnõuete järgimist grillimisel, teatas Ida-Eesti päästekeskus.

  Delfi.ee

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Eesti Energia soovitab pingekvaliteeti parandavaid seadmeid ja generaatoreid
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Juuli 11, 2011 - 02:56 PM, Turvalisus ja ohutus 1431 lool klikkimiste arv -

  Eesti Energia kodulehelt leiab nüüdsest nõuandeid seadmete kohta, mis kaitsevad tundlikku kodutehnikat pinge kõikumise või elektrikatkestuste korral. Kaitseseadmete soovitustega saab tutvuda aadressill: www.energia.ee/kaitseseadmed

  Eesti Energia Elektritööde juhi Priit Leipalu sõnul võivad elektrivarustuse kvaliteeti majapidamise elektrisüsteemis halvendada nii katkestused, pingelohud kui ka liigpinged. „Enamasti on pinge kõikumine tingitud elektrivõrgu riketest, koormuste järsust muutusest või siis ka äikesest ning sellepärast on seda ka väga keeruline ennetada. Oluliselt lihtsam on kasutada kaitseseadmeid, mida saab paigaldada kodusesse elektrisüsteemi,“ selgitas ta.

  „Juulis ja augustis esineb Eestis alati tugeva tuulega äikesetorme, mistõttu on just praegu õige aeg paigaldada seadmeid, mis kaitsevad kodutehnikat elektrikatkestuste ja pinge kõikumise eest,“ lisas Leipalu.
  Märge: Infot elektrivõrgu häiretest tingitud kahjude hüvitamise kohta leiab veebilehelt http://www.energia.ee/kahjud

  Loe veel... (1401 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kortermajade tuleohutus vajab tähelepanu
    Postitas: Amadeuz on Laupäev, Märts 12, 2011 - 11:53 AM, Turvalisus ja ohutus 1427 lool klikkimiste arv -

  Tuleohutus kortermajas sõltub maja vanusest, konstruktsioonide ja tehnosüsteemide hooldusest ning renoveerimisest ja elanike teadlikkusest – selles osas saab end aga alati täiendada, räägib Põhja-Eesti päästekeskuse järelevalveteenistuse juht Ants Aguraiuja Postimehe Kinnisvara ja ehituse erilehes.

  Milline on praegu Eesti korterelamute tuleohutustase ja kas see piirkonniti erineb palju?

  Korterelamute ehituslik tuleohutustase oleneb sellest, millal hoone on ehitatud ning kuidas on hoonet hooldatud ja renoveeritud. Neid fakte teavad korteriühistud ja elanikud ise kõige paremini. Teine oluline tegur ehitusliku tuleohutuse kõrval on elanike teadlikkus tuleohutusest oma igapäevases tegevuses.

  Loe veel... (4169 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  KONTROLL: suitsuandureid paigaldatakse endiselt valesti
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Jaanuar 24, 2011 - 10:52 AM, Turvalisus ja ohutus 1213 lool klikkimiste arv -

  Ida-Eesti Päästekeskuse järelevalveteenistuse inspektorid kontrollisid möödunud aastal suitsuanduri olemasolu, õiget paigaldamist ja töökorras olekut 915 Virumaa majapidamises. Tuleohutusnõuded olid täidetud 623 elamispinnal (68%).

  Lääne-Virumaal kontrollitud 155 eluasemes tuvastasid inspektorid erinevaid tuleohutusnõuete rikkumisi 50 kodus. Suitsuandur oli valesti paigaldatud 25, puudus 15 ja ei olnud töökorras üheksal elamispinnal. Ühes elumajas peatati tuleohtliku kütteseadme kasutamine. Detsembris tehtud järelkontrolli käigus selgus, et 15 majapidamises olid puudused kõrvaldatud.

  Ida-Virumaal kontrollitud 760 eluasemes tuvastasid inspektorid erinevaid tuleohutusnõuete rikkumisi 235 korteris. Suitsuandur oli valesti paigaldatud 159, ei olnud töökorras (patarei oli tühi vms) 60 ja puudus 37 kodus. Ühes korteris peatati tuleohtliku kütteseadme kasutamine. Detsembris tehtud järelkontrolli käigus selgus, et 49 majapidamises olid puudused kõrvaldatud.
  Märge: Kliki ka nendele artiklitele:
 • Tänu suitsuandurile suutis koduomanik ise tulele piiri panna - Esmaspäev, Märts 01, 2010

 • Fööniga veetorude sulatamine lõppes tulekahjuga - Kolmapäev, Veebruar 10, 2010

 • Tänasest kõrgemad trahvid ja väiksem hüvitis - Kolmapäev, Juuli 01, 2009

 • Homsest on suitsuandur kohustuslik - Teisipäev, Juuni 30, 2009

 • Nõuandeid kodu turvalisuse suurendamiseks - Esmaspäev, Jaanuar 26, 2009

 • Korterielanikud ja venekeelne elanikkond alahindavad suitsuanduri tähtsust - teisipäev, Jaanuar 13, 2009

 • Hooldamata suitsuandurist pole abi - Reede, Detsember 05, 2008

 • Suitsuandur aasta pärast kohustuslik igas kodus - Kolmapäev, Juuli 09, 2008

 • Loe veel... (274 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Lumekahju kindlustus ei hüvita, tuisukahju korvab
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Jaanuar 13, 2011 - 11:46 AM, Turvalisus ja ohutus 1428 lool klikkimiste arv -

  Kodukindlustuse puhul on mõnede seltside kindlustustingimustega otseselt välistatud lume raskusest tekkinud kahjude hüvitamine, kuna need ei ole põhjustatud ootamatutest ja ettenägematutest asjaoludest, tuisu tekitatud kahju aga reeglina hüvitatakse.

  Kindlustusvahendusettevõte Marks ja Partnerid Kindlustusmaaklerid OÜ juhataja Jaan Marksi sõnul on lumeraskuse hindamiseks olemas teatud tabelid, kus tuuakse välja, kui suur koormus võib olla enam-vähem kriitiline.

  «Kui lumekihi paksus katuse peal on üle poole meetri, siis on juba SOS,» möönis Marks.

  Loe veel... (2317 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Haapsalus lasi mees õhupüssiga kooli räästad purikatest puhtaks
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Jaanuar 11, 2011 - 02:52 PM, Turvalisus ja ohutus 1402 lool klikkimiste arv -

  Laupäeval said Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi räästad jääpurikaist priiks, aga mitte tõstuki abil, vaid Reinis Pappel–Loonde lasi purikad alla õhupüssikuulidega.

  Laupäeval said Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi räästad jääpurikaist priiks, aga mitte tõstuki abil, vaid Reinis Pappel–Loonde lasi purikad alla õhupüssikuulidega, kirjutab Lääne Elu.

  Pappel–Loonde ütles, et sai õhupüssi kasutamise idee üle–eelmisel nädalal Tallinnas ringi liikudes. „Seal oli vanalinn sildikesi täis ja teed piiratud. Mõtlesin, et miks mitte laskmise varianti pakkuda,” ütles ta.

  Loe veel... (791 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Majaomanikud, puhastage katused lumest!
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Jaanuar 06, 2011 - 08:15 PM, Turvalisus ja ohutus 1391 lool klikkimiste arv -

  Tehnilise järelvalve amet: ajage lumi katuselt alla!

  Seoses lähipäevadeks prognoositud sulailmade ja lumesajuga tuletab tehnilise järelevalve amet (TJA) meelde, et ohutuse tagamiseks tuleb jälgida katusele kogunenud lume kogust ning lumi ja jää õigeaegselt ära koristada.

  Katusekonstruktsioone võib märja lume korral ohustada juba lumekiht paksusega 0,3 meetrit, märgib TJA.

  Liigne lumekoormus ohustab kõige enam teras- ja puitkonstruktsioonidega kergehitisi või ehitiste osasid (varjualused, varikatused, karniisid), lameda katusega või väikese katusekaldega ehitisi (bensiinijaamad, spordirajatised, angaarid, estakaadid) ning vanemaid amortiseerunud ehitisi. Erilist tähelepanu tuleb pöörata katustel kohtadele, kus on katuseastmed või katus piirneb kõrgema ehitisega. Sellistesse kohtadesse kuhjub tuulega lund hangedena koguses, mille koormus võib mitmekordselt ületada katusele lubatavat lumekoormust.

  Loe veel... (3186 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Sindis varises elamu katus sisse
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Jaanuar 06, 2011 - 04:00 PM, Turvalisus ja ohutus 1281 lool klikkimiste arv -

  Täna öösel kella kahe ajal vajutas lume raskus Sindis Kanarbiku tänava alguses oleva elumaja köögi ja söögitoa kohal oleva ca 50 m2 suuruse katuse sisse.

  Maja perenaine Irina rääkis kohalviibinud ajakirjanikele, et juba südaööl oli kuulnud hästi tugevat tuule kohinat ja kell kaks kostus tugev mürin, ragin ja justkui kivid oleksid kukkunud. Õue minnes nägi, et hoone madalama osa lame katus oli sisse vajunud. „Kõigepealt helistasin õele ja seejärel päästeametisse, kes keeldusid esimese väljakutse peale kohale tulemisest,“ ütles Irina, kes lisas, et on praegu täiesti šokis toimunust. Päästeamet olevat alguses arvanud, et kuna tegemist pole suure korrusmajaga vaid väikese eramuga, siis peavad nad oma jõududega ise õnnetusega toime tulema ja päästeamet ei näe mingit vajadust täiendava abi järele. „Helistasin umbes pool tundi hiljem uuesti ja siis saabuti juba väga kiiresti,“ selgitas pereema. Tema sõnul ei soovitanud päästetöötajad pärast hoone konstruktsioonide ülevaatust majja jääda, kuna kardeti ehitise täiendavat lagunemist suure lume raskuse all ka terveks jäänud osas. Igaks juhuks lülitati elekter välja.

  Loe veel... (515 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Mida räägib uus Liiklusseadus turvavarustusest
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Detsember 09, 2010 - 12:39 PM, Turvalisus ja ohutus 1388 lool klikkimiste arv -

  Uus liiklusseadus kohustab sõiduauto juhti ja kõiki sõitjaid nii esi- kui tagaistmel kinnitama turvavöö. Nõue laieneb kehtiva reeglistikuga võrreldes ka taksojuhile ja takso tagaistmel sõitjatele ning sõiduõpetajatele.

  Turvavöö saab olla lahti vaid veekogule rajatud jääteel sõites ning erandina, kui tööülesande täitmine on seotud peatustega, mille vahemaa ei ületa 100 meetrit või kui isikul on kaasas arsti kirjalik otsus temal turvavöö kasutamise vastunäidustuse kohta.

  Täiendav ja täpsustav reeglistik on lapse ohutu sõidutamise eesmärgil kehtestatud lapse turvavarustuse kasutamisele autos. Eraldi nõuded on kehtestatud lapse sõidutamise kohta taksos.

  Loe veel... (2420 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kuidas hooldada korstnaid ja küttekoldeid?
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Oktoober 11, 2010 - 11:24 AM, Turvalisus ja ohutus 1576 lool klikkimiste arv -

  Korstnapühkija Pepe Susseni sõnul tuleks pärast iga suuremat kütteperioodi lasta enda kütteseadmed puhastada, hooldada ja kutsuta litsentseeritud korstnapühkija.

  «Kus tehakse tuld väga sagedasti, siis iga kodanik peaks oma kütteseadmeid tundma ja kui on vajadust, tuleb puhastada ka tihedamalt kui kord aastas,» rääkis Sussen Vikerraadio saates «Huvitaja». Korstnapühkija sõnul ärkavad inimesed alles sügisel, ent tegelikult oleks puhastamine mõistlik ajastada näiteks kevadeks, sest sügisel kipub korstnapühkijate järjekord olema pikk.

  Korstnapühkija Koit Koppeli sõnul võiks korstnapühkija olla nagu perearst, kes käib aastaid ning kes teab hoone probleeme ja kütteseadmeid. Niimoodi ei tarvitse teinekord kohale tullagi ja korstnapühkija oskad juba telefoni teel öelda, mida tuleks probleemi lahendamiseks teha.

  Loe veel... (4461 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Võru autoomanikud, ettevaatust! Linnas tegutseb peeglivaras
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, September 29, 2010 - 12:22 PM, Turvalisus ja ohutus 1203 lool klikkimiste arv -

  Teisipäeva öösel tegutses Võru linnas sarivaras, kes oli spetsialiseerunud BMW, Audi ja Mercedes Benzi küljepeeglite vargusele. Kokku varastati kaheks auto küljepeeglid koguväärtusega üle 75 000 krooni.

  Luha tänaval maja ette pargitud sõidukilt BMW varastati mõlemad peeglid. Kahju on 14 000 krooni.

  Olevi tänaval maja ette parkimisplatsile pargitud sõidukilt BMW varastati kaks küljepeeglit. Kahju on 26 762 krooni.

  Loe veel... (930 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Määruse järgi rõdule sütel grillima ei mahu
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuli 14, 2010 - 01:40 PM, Turvalisus ja ohutus 1508 lool klikkimiste arv -

  Sügisest jõustuv eeskiri määrab grillseadme ohutud kaugused hoonetest ja metsast – üldjuhul peab kaugus olema kaks kuni viis meetrit. Kuigi nõue on leebem, kui senine vähemalt viit ohutusmeetrit nõudnud seadusepügal, peaks uus kord muu hulgas veel kord selgust andma aegajalt kortermajade rajoonis harrastatava rõdudel grillimise ebaseaduslikkuse kohta.

  Määruse eelnõu kohaselt peetakse grillseadmeks tahkkütusel töötavat grilli või gaasigrilli ja muid sarnaseid erinevate nimetustega seadmeid- näiteks barbecue, BBQ. Grillseadme alla ei liigitata määruse mõistes elektrigrilli.

  Grillseadet kasutatakse ohutus kauguses (ohutuskuja) hoonetest ja põlevmaterjali lahtisest hoiukohast, samuti ei tohi grillseadme kasutamine tekitada tuleohtu metsale, muule taimestikule ega turbapinnasele. Kuna grillseadmeid on palju erinevaid, siis tuleb eelnõu järgi nende ohutuks kasutamiseks lähtuda tootjapoolsetest juhistest ning määruses toodud ohututest kaugustest.
  Märge: Määrus «Küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise kohale esitatavad nõuded» jõustub 1. septembril koos tuleohutuse seaduse jõustumisega.

  Loe veel... (2118 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Pangakaardi kadumisel tuleb konto kohe sulgeda
    Postitas: Amadeuz on Reede, Juuni 11, 2010 - 11:56 AM, Turvalisus ja ohutus 1250 lool klikkimiste arv -

  Politsei soovitab pangakaardi kadumisel hilisemate ebameeldivuste vältimiseks kaardi kohe sulgeda.

  Teisipäeval pöördus Rakvere politseijaoskonda mees, kelle pangaarvelt oli tema teadmata välja võetud 1700 krooni.

  Asjaolude lähemal uurimisel selgus, et pangakaart oli koos rahakotiga sama päeva hommikul Rakveres ühes kütusetanklas kaduma läinud.

  Loe veel... (456 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Politsei: Kaitse oma jalgratast varga eest!
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 01, 2010 - 12:14 PM, Turvalisus ja ohutus 1306 lool klikkimiste arv -

  Suvehooaeg toob jalgrattad tänavatele, paraku ka varguste statistikasse. Viimastel nädalatel on teated varastatud jalgratastest saanud politseile igapäevaseks tööks.

  Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude talituse juht Toomas Jervson ütleb, et tüüpilise rattavarguse puhul selgub hiljem asjaolusid uurides, et varga töö on sageli omaniku enda poolt üsna lihtsaks tehtud. „Varga saagiks langenud jalgratas on sageli olnud lukustamata trepikojas või üsna odava ja nõrga lukuga kinni. Palju on ka neid näiteid, kus jalgratas on jäetud lihtsalt hetkeks järelevalveta ja näiteks „korraks“ poodi minnes poe ette lukustamata.“

  Toomas Jervsoni kinnitusel ongi väga paljude varguste taga hooletus. Mitmel puhul on jalgrattad kaduma läinud ka siis, kui lapsed on sõiduriistad mänguplatsi serva järelevalveta jätnud, kus neil mänguhoos keegi silma peal ei hoia ning hiljem avastatud, et rattad on kadunud.

  Loe veel... (2494 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kuidas koduelektroonikat äikse eest kaitsta?
    Postitas: Amadeuz on Reede, Mai 14, 2010 - 03:59 PM, Turvalisus ja ohutus 1301 lool klikkimiste arv -

  Soojade kevadilmadega kaasneb tihti äike, mis omakorda koduelektroonikat kahjustada võib. Alati ei peagi pikne seejuures kahju tekitamiseks lööma otse elektri- või telefoniliinidesse. Impulsside tekkeks on piisav näiteks pikse maasse löömine umbes kahe kilomeetri kaugusel elamust või hoonest.

  Kuuldes kõuemürinat, tuleks lülitada välja kõik elektroonikaseadmed ning eemaldada voolujuhe seinakontaktist. Samuti on soovitav eemaldada seinakontaktist juhtmeta telefoni ja ka digiboksi-ruuteri liinijuhe ning teleri ja raadio antenni juhe.

  Lisavõimalusena võib kasutada ülepingekaitset. Osa ülepingekaitsmetest on varustatud ka telefoniliini pesadega, mis võimaldavad kaitsta liigpinge eest digiboksi-ruuterit ning juhtmeta telefone.

  Loe veel... (540 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Tänu suitsuandurile suutis koduomanik ise tulele piiri panna
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Märts 01, 2010 - 10:17 AM, Turvalisus ja ohutus 1436 lool klikkimiste arv -

  Reedel põles Simuna alevikus korterelamus garderoob, õnneks suutis koduomanik põlengu ise kustutada.

  Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 20.08. Simunas Pargi tänaval põles kahekorruselise korterelamu teisel korrusel garderoob. Põlengu põhjustas alumise korruse korterisse ebaseaduslikult ehitatud küttekeha
  kasutamine.

  Tulekahjust korteris andis märku suitsuandur. Elanik likvideeris põlengu ise

  Õhtuleht

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Katustelt koristamata lumi võib märtsis sulaga saatuslikuks saada
    Postitas: Amadeuz on Reede, Veebruar 19, 2010 - 09:36 PM, Turvalisus ja ohutus 1948 lool klikkimiste arv -

  Kümned ettevõtjad korstnapühkijatest haldus­firmade ja ehitusettevõtjateni teenivad praegu katustelt lund eemaldades kenakese lisakopika, ent suur osa majaomanikest ei raatsi teenust tellida ja nii ähvardab märtsis katuseid kokkukukkumine.

  Nädalavahetuseks lubatud karmid tormid ähvardavad maju senisest veelgi suuremate lumekoormustega, sest lund tuleb juurde kuni 20 sentimeetrit. Märtsi sulailmad ja veel peale sadada ähvardav lumi võib aga spetsialistide kinnitusel katuseid murdma hakata.

  Siis võib juhtuda, et näiteks 140-ruutmeetrine katus peab kandma korraga üle 20 tonni lund. Võrdluseks – see on, nagu rõhuks teie maja katust 15 keskmist sõiduautot.

  Loe veel... (6073 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Riik valmistub üle minema üldisele hädaabinumbrile 112
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Veebruar 18, 2010 - 03:25 PM, Turvalisus ja ohutus 1235 lool klikkimiste arv -

  Kui kõik läheb praeguste plaanide kohaselt, peaks juba mõne aasta pärast Eesti minema üle ühisele hädaabinumbrile 112.

  Praegu vastab häirekeskus numbrile 112, kuid ei teeninda iseseisvalt politsei valdkonda kuuluvaid hädaabikõnesid, vaid suunab sellised kõned edasi politsei kohalikesse juhtimiskeskustesse, kus võetakse vastu numbrile 110 saabuvad kõned. Sellega kaasneb aga ajaline viivitus.

  Siseministeerium tellis 2008. aastal hädaabikõnede teenindamise rahulolu-uuringu, mille põhjal soovis 85% vastanutest, et riigis oleks üks ühtne hädaabinumber.

  Loe veel... (1679 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Viitsütikuga pomm: sajad Tallinna elamud, mis vajaksid lammutamist
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Veebruar 16, 2010 - 04:57 PM, Turvalisus ja ohutus 2682 lool klikkimiste arv -

  Eesti üks viitsütikuga pomme on rohkem kui pool sajandit tagasi ehitatud „hruštšovkad", mille eluiga hakkab täis saama ja mille rekonstrueerimisel pole mõtet.

  Järelduse, et maha võiks lammutada kümnendiku Tallinna masselamuehitusmahust ehk kõik hruštšovkad, võib teha eelmise aasta viimastel päevadel Tallinna linnale üle antud arhitekt Rein Murula ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilaste mahukast uurimistööst.

  Probleemi ulatusest annab aimu tõik, et Tallinna hruštšovkades on Murula hinnangul üle 10 000 korteri. Analüüs näitab, et rekonstrueerimine ei ole hea lahendus. „Tallinnas on paar- kolm maja saneeritud, kuid see on mahavisatud raha - õmbleme kasukat küürakale, kes oleks õigem arsti juurde saata," ütles Murula. Ehkki täpsem oleks ilmselt öelda, et 50ndate lõpus ja 60ndate algul valminud „küürakatele" tuleks eutanaasia teha.
  Märge: Kliki ka nendele artiklitele:
 • Uuring: paneelmajades võib elada veel aastakümneid - Neljapäev, Oktoober 15, 2009

 • Nõukogude kortermajad peavad vastu 150 aastat - Teisipäev, Juuli 15, 2008

 • Loe veel... (10021 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Fööniga veetorude sulatamine lõppes tulekahjuga
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Veebruar 10, 2010 - 05:39 PM, Turvalisus ja ohutus 1448 lool klikkimiste arv -

  Täna pärastlõunal puhkes Ridala vallas Kiltsis kortermajas tulekahju. Õnneks ei saanud keegi vigastada.

  Suitsu avastas naaber kella kahe ajal, kui suitsuandur tema korteris alarmi andma hakkas. Esimese korruse korteris põlesid vannituba ja esik. Põlevas korteris inimesi kodus ei olnud.

  Tulekahju suits tungis nii trepikotta kui maja ülejäänud kolme korterisse. Ühes teise korruse korteris oli inimene kodus ega pääsenud tulekahjusuitsu tõttu trepikojas majast välja.

  Loe veel... (483 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Katustelt lume tõrjujaid annab tikutulega otsida
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Veebruar 09, 2010 - 09:58 AM, Turvalisus ja ohutus 1209 lool klikkimiste arv -

  Kuigi tänavuse talvega on majad saanud rasked lumemütsid, annab neid, kes katuste lumest puhastamise teenust pakuvad, Kuressaares tikutulega otsida.

  “Kedagi endale abiks me küll ei kutsunud — mees puhastas meie maja katuse ise ära,” rääkis eramuomanik Tiina Meie Maale. “Mingit firmat me otsima ei hakanud — ei teagi, kes sellist teenust pakuks ning eks see oleks kalliks ka läinud.” Tiina sõnul kasutati töövahenditena redelit, labidat ja omavalmistatud pikavarrelist roobitsat.

  Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul on katustelt lume rookimise teemal päästjatele käesoleval talvel korduvalt helistatud.
  “Meie ülesanne see ei ole ja pärast selgitamist saadakse sellest õnneks aru,” ütles Lindmäe.

  Loe veel... (418 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Päästekeskus: katuselumi on majaomaniku vastutusel
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Jaanuar 04, 2010 - 11:31 PM, Turvalisus ja ohutus 1260 lool klikkimiste arv -

  Põhja-Eesti päästekeskus paneb majaomanikele südamele, et raskete lumehangede all ägavad katused võivad osutuda ohtlikuks ja tuleks kindlasti ära puhastada.

  "Iga majaomanik peaks meeles pidama, et ohtlik lumi tuleb katustelt alla pühkida, sest lume kogus läheb suureks ja katus võib selle raskusele mitte vastu pidada," ütles Põhja-Eesti päästekeskuse pressiseindaja Peeter Randoja Delfile.

  Tänase spordihalli varinguga seoses päästjad väljakutset ei saanud, sest ohtu inimestele polnud. Ka ei ole seni kuulda olnud ühestki teisest varingust.

  Loe veel... (471 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Uuring: paneelmajades võib elada veel aastakümneid
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Oktoober 15, 2009 - 03:04 PM, Turvalisus ja ohutus 1590 lool klikkimiste arv -

  KredExi tellimusel valminud suurpaneelelamute uuringu kohaselt on Eesti suurpaneelelamute kandetarindite seisukord enamasti rahuldav, mis lubab nende kasutamist mõistliku ekspluateerimise puhul veel aastakümnete jooksul.

  Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste poolt valminud suuremahulise paneelelamute uuringu eesmärgiks oli välja selgitada Eestis laialt levinud elamutüübi ehitustehniline ja sisekliima seisukord, saada vastavalt uuringu andmetele hinnang elamufondi vastupidavuse ja eluea osas ning milliste meetodite ja investeeringutega oleks võimalik eluasemefondi eluiga pikendada, teatas KredExi pressiesindaja.

  Ehitise elukaare teooria kohaselt on elamu keskmiseks tööeaks ligikaudu 50-70 aastat ning suurem osa Eesti eluasemefondist on tänaseks oma eluea saavutanud või sellele lähenemas. Sellisesse eluikka jõudnud elamu konstruktsioone ja tehnosüsteeme võib lugeda nii füüsiliselt kui moraalselt vananenuks, mistõttu vajab hoone lisaks järjepidevatele hooldustöödele suuremahulisemaid rekonstrueerimistöid.
  Märge: Kliki ka sellele artiklile: Nõukogude kortermajad peavad vastu 150 aastat - teisipäev, Juuli 15, 2008

  Loe veel... (1223 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Pärnumaal luuakse usinalt naabrivalvepiirkondi
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Oktoober 14, 2009 - 01:33 PM, Turvalisus ja ohutus 1274 lool klikkimiste arv -

  Reedel, 9. oktoobril toimus Pärnumaal Paikuse vallas uue naabrivalve piirkonna moodustamine.

  Pärnumaal on praeguse seisuga kümme naabrivalvesektorit, millest üks on Pärnu linnas ja üheksa maakonnas. Teada on, et Pärnumaal on veel ettevalmistamisel kahe naabrivalvesektori moodustamine.

  Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse vanemkomissar Tõnu Kivis sõnas, et pikki aastaid oli Kilingi-Nõmme konstaablipiirkond ainsaks alaks Pärnumaal, kus naabrivalvesektorid toimisid. Kivis märkis, et alates 2007. aastast on elamupiirkondade elanikud enam turvalisust väärtustama hakanud ning süütegude ennetamiseks moodustanud üha uusi naabrivalvesektoreid. Sellised sektorid on Võistes, Häädemeestel, Pärnus, Sindis ja viimatine Paikusel.

  Loe veel... (805 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Päästeamet: kütteperioodi eel tuleb pühkida korstnad
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, September 24, 2009 - 04:07 PM, Turvalisus ja ohutus 1392 lool klikkimiste arv -

  Päästeamet soovitab inimestel kütteperioodi algul üle kontrollida kütteseadmed ning pikemate ootejärjekordade vältimiseks tellida varakult korstnapühkimise teenus.

  Kütteseadmeid tuleb hooldada vähemalt kord aastas, kuna puhastamata korstnates ja lõõrides koguneb tahm ja nõgi, mis võivad süttida ja põhjustada tulekahju. Möödunud aastal sai sarnaselt alguse 440 põlengut ning nendes hukkus kuus inimest.

  Tänavu on hooldamata küttekehad põhjustanud 277 tulekahju ning nõudnud ka ühe inimelu. Ühepereelamu korstnat võivad inimesed ka ise pühkida, kuid kortermajade puhul peab tellima kutsetunnistust omava korstnapühkija.

  Tarbija24.ee
  Märge: Täiendavat infot korstnapühkimise kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Artur Talviku asutatud MTÜ Juminda Poolsaare Korrakaitse
    Postitas: Amadeuz on Reede, August 07, 2009 - 02:51 AM, Turvalisus ja ohutus 2645 lool klikkimiste arv -

  Mina ei jaksaks selle kivimürakaga midagi teha. Liigutada jaksaks, aga sülle ei võtaks ja üle õue ei viiks.

  Maiõhtul lendas see kivi ­Harjumaal Hara külas Kunnar Vahtrase aknast veerand üks öösel mürtsti sisse. Nagu granaat oleks lennanud vastu majaseina, niisugune oli mürakas. Siis lasti õue peal püssi ja korraga oli tuba vene pätte täis.

  Rohelistes maskides mehed hüppasid Vahtrasele kallale, käed-jalad seoti kinni, kott tõmmati pähe, jahipüss suruti vastu kukalt. "A nu-ka dengi sjuda!"

  Loe veel... (6976 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Taavi Aas: Kasutusloata hoones elamine on siiski seaduserikkumine
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuli 15, 2009 - 10:03 PM, Turvalisus ja ohutus 1413 lool klikkimiste arv -

  Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on viimastel päevadel meedias kõlapinda leidnud kasutusloata hoonetes elamine ohtlik eelkõige võimalike ehitusvigade tõttu ning seaduserikkumine võib omanikule kaasa tuua trahvi, teatas Raepress.

  Kohalikel omavalitsustel on kohustus majade kasutuslubasid kontrollida eelkõige elanike turvalisuse pärast ja sellest sügisest hakkab Tallinna linnaplaneerimise amet seda tõsisemalt tegema. Ehitiste kasutuslubade kontrollimiseks võrreldakse ehitisregistri andmebaasi maa-ameti aerofotodega ja kasutatakse muid meetodeid.
  „Tallinn täidab oma kohustust ning hakkab tõsisemalt kasutuslubade olemasolu kontrollima, et veenduda vastvalminud hoone vastavuses ehitustehnilistele nõuetele,“ sõnas Aas ning lisas, et trahvist saab hoiduda, kui kasutusloata maja või korter on nõuetekohane ja ehitatud vastavalt seadusele. Praegustel omanikel tuleb pöörduda linnaplaneerimisametisse ja vormistada nõutavad dokumendid kasutusloa saamiseks.

  Taavi Aasa sõnul poleks sellist olukorda saanud tekkida, kui notarid oleksid oma ehitusbuumi aegses tegevuses olnud ostjate poolel, ehk seadusetundjatena oleksid ostjatele selgitanud, et ostetaval korteriomandil peab olema kasutusluba ja milliseid tagajärgi selle puudumine võib kaasa tuua.
  Märge: Pärast 2003. aastat ehitatud korteri või maja kohta saab infot ehitisregistri koduleheküljelt. Kui aga omanikul puuduvad aastate eest toimunud ehituse kohta dokumendid, siis on seda võimalik linnaarhiivist järele uurida.
  Kasutusloata elamispinna, millised hinnatakse olevat kaks kolmandikku ehitusbuumi aegsetest majadest, omanikke võib ähvardada kuni 18 000 krooni suurune trahv, kui maja või korter ei vasta ehitusprojektile.

  Loe veel... (705 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Homsest on suitsuandur kohustuslik
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 30, 2009 - 04:13 PM, Turvalisus ja ohutus 1385 lool klikkimiste arv -

  Alates 1. juulist on vähemalt üks suitsuandur igas kodus kohustuslik.

  TNS Emori korraldatud uuring näitab, et juuni keskpaiga seisuga on suitsuandur olemas 55 protsendil leibkondadest. Mullusega võrreldes on lisandunud umbes 100 000 leibkonda, teatas päästeamet.

  “Kaks aastat tagasi teadsid pooled Eesti inimesed, et suitsuandur muutub kohustuslikuks ja vaid 18 protsendil oli see olemas,” ütles päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Viola Murd. “Nüüd, kui seadus jõustub, teavad kõik Eesti inimesed suitsuanduri kohustuslikkusest ning ülekaalus on inimesed, kel suitsuandur olemas ja suhtuvad seega tõsiselt oma kodu tuleohutusse,” lisas ta.
  Märge: Kliki ka nendele artiklitele:
 • Nõuandeid kodu turvalisuse suurendamiseks - Esmaspäev, Jaanuar 26, 2009

 • Korterielanikud ja venekeelne elanikkond alahindavad suitsuanduri tähtsust - Teisipäev, Jaanuar 13, 2009

 • Hooldamata suitsuandurist pole abi - Reede, Detsember 05, 2008

 • Suitsuandur aasta pärast kohustuslik igas kodus - Kolmapäev, Juuli 09, 2008

 • Kuidas kodu kindlustamisel säästa? - Teisipäev, Juuni 24, 2008

 • Korstnast kerkiv suits tõmbab äikest ligi - Kolmapäev, Juuni 18, 2008

 • Eestimaa kodud on tuleohtlikud - Reede, November 30, 2007

 • Päästeamet on paigaldanud 1129 suitsuandurit - Esmaspäev, Juuni 25, 2007

 • Suitsuandur kodulaes muutub kohustuslikuks - Reede, Jaanuar 06, 2006

 • Kindlustus kaitseb kodu - Reede, Aprill 08, 2005

 • Loe veel... (756 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Ussviirus Conficer "plahvatab" 1. aprillil
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Märts 24, 2009 - 12:02 PM, Turvalisus ja ohutus 1705 lool klikkimiste arv -

  Viimase aja üks tuntumaid ja kurjemaid ussviirusi aktiviseerub väidetavalt esimesel aprillil. Turvaanalüütikute sõnul pole teada, kas tegemist on nii-öelda „aprillinaljaga“ või kujuneb asi pigem tuumarünnaku sarnaseks.

  Möödunud aasta oktoobris avastatud Conficker, teise nimega tuntud ka Downadup, kasutab ära Windows'i operatsioonisüsteemi nõrkusi. Viirusest on teada vähemalt neli versiooni, millest viimane avastati märtsi esimesel nädalal. Hinnanguliselt on nakatunud 12 miljonit arvutit üle maailma.

  Ussi lähem uurimine on tuvastanud, et nakatunud "zombiarvutid" on programmeeritud võtma kontrollkeskusega ühendust esimesel aprillil, vahendab New York Times.

  Loe veel... (3110 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Karel Käärson oleks võinud elus olla ...
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Veebruar 04, 2009 - 02:06 PM, Turvalisus ja ohutus 3974 lool klikkimiste arv -

  Jah, ta mitte ainult oleks võinud olla vaid ilmselt ka oleks elus, kui meil kehtiv seadusandlus ja õigusmõistmine poleks nii pehme.

  Tänu sellele, et paadunud pätid said vanglast välja, osutus võimalikuks neil sooritada uus ja hullem kuritegu, mis päädis tubli inimese surmaga.

  Ja ärgu rääkigu siin õigusteoreetikud, et karistus ei tohi olla kättemaks. Tohib ja peab olema. Inimesed, õiguskuulekad riigikodanikud soovivad, et pätt oleks ühiskonnast eemaldatud ja riik tagaks kuritegevuse mitteretsidiivsuse. Kui vaja, siis surmanuhtluse abil.
  Märge: Kliki ka nendele artiklitele:
 • Nõuandeid kodu turvalisuse suurendamiseks - Esmaspäev, Jaanuar 26, 2009

 • Laur Viirand: Märatsejad kohitsevad riigivõimu - Kolmapäev, Detsember 10, 2008

 • Eesti õigusbsurd - Teisipäev, Detsember 02, 2008

 • Riigikogu keeras äriseadustiku muutmisega vindi üle - Neljapäev, November 13, 2008

 • Uus seadus võimaldab kurjategija kauemaks vanglasse jätta - Neljapäev, Oktoober 30, 2008

 • Gräzin: meie kohtusüsteem on natuke lödi - Laupäev, Oktoober 11, 2008

 • Kes vastutab, kui kurjategija on alaealine? - Laupäev, August 09, 2008

 • Küüraka ja haua seostest ... - Neljapäev, Oktoober 11, 2007

 • Pättidel elu üha parem - Reede, August 10, 2007

 • Mart Helme: Parim kaitse on rünnak - Neljapäev, Juuli 05, 2007

 • Surmanuhtlused hoiavad ära uusi mõrvu - Teisipäev, Juuni 12, 2007

 • Martin Helme: Surmanuhtlus taas ellu! - Kolmapäev, Aprill 19, 2006

 • Seaduse keerdkäigud - Esmaspäev, Oktoober 17, 2005

 • Valitsus on heaks kiitnud ja vastu võtnud rida olulisi akte. - Reede, September 09, 2005

 • URMAS ARUMÄE: Kummist paragrahvid on kunstiline liialdus - Kolmapäev, Märts 17, 2004

 • Loe veel... (2800 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Virumaal puhkeb enamik tulekahjudest korterelamutes
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Jaanuar 27, 2009 - 12:19 PM, Turvalisus ja ohutus 1284 lool klikkimiste arv -

  Ida- ja Lääne-Virumaa tulekahjude statistikast selgub, et enamik eluhoones tekkinud põlengutest toimub korterelamutes ning saab alguse inimeste endi hooletusest.

  Möödunud aasta viimase kolme kuu andmetest selgub, et sel perioodil Virumaal puhkenud 119 eluhoonetulekahjust 90 ehk 76%
  leidsid aset korterelamutes. Neljas korteritulekahjus hukkus neli inimest, sh kolm Ida-Virumaal.

  Ida-Virumaal oli eluhoonetes 89 tulekahju, millest 74 (83%) leidis aset korterelamutes. Lääne-Virumaal puhkenud 30 tulekahjust oli korterelamutes 16 (53%).

  Loe veel... (699 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Nõuandeid kodu turvalisuse suurendamiseks
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Jaanuar 26, 2009 - 04:12 PM, Turvalisus ja ohutus 1923 lool klikkimiste arv -

  Umbes nädal tagasi oli Pärnumaal juhtum, kus tähelepanelik elanik aitas ära hoida oma naabri metalli varguse. Juhtumi pealtnägija teadis, et naaber seda metallihunnikut parasjagu ära viia ei kavatse, kutsus politsei ja aitas vargaid tabada.

  Seekord jäi valvsa naabri abiga kuritegu toime panemata, aga kuidas selliseid vargusjuhtumeid ennetada?

  Paraku on nii, et kui piirkonnas on maja, mis varastele väga ahvatlev (hoovis vedelevad tööriistad, vanametall, puudub valgustus jne), siis jäävad varga tee peale ka ümbruskonna teised majad, kust ka võimalusel midagi kaasa võetakse. Niisiis tuleb mõelda ja tegutseda laiemalt, kui vaid oma koduuks ja aed!

  Loe veel... (6875 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Korterielanikud ja venekeelne elanikkond alahindavad suitsuanduri tähtsust
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Jaanuar 13, 2009 - 10:51 AM, Turvalisus ja ohutus 1487 lool klikkimiste arv -

  Päästeameti tellitud uuringust selgub, et suitsuanduri vajalikkust alahindavad eelkõige korterites elavad inimesed ja venekeelne elanikkond.

  Suuremates korterelamutes on andur olemas kõigest veerandil küsitletutest. Venekeelne elanikkond tajub koduse tulekahju võimalikke tagajärgi kergemana ning iga kolmas vastanu ei pea suitsuandurit vajalikuks. Suitsuanduri ja tulekustutiga varustatud leibkondade osakaal on keskmisest oluliselt madalam.

  Päästeameti koostatud statistika näitab, et nagu ka eelmistel aastatel hukkuvad tules peamiselt mehed (72%) ja pensionärid (56%). Samas alahindavad just nemad ka suitsuanduri vajalikkust. 14 hukkunult kahele on aga vähenenud tulesurmade arv kodutute seas Harjumaal.

  Loe veel... (586 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  CERT Eesti: Internet Exploreri kasutajad on ohus
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Detsember 16, 2008 - 02:17 PM, Turvalisus ja ohutus 1533 lool klikkimiste arv -

  Veebilehitseja Internet Explorer (IE) kasutajad on ohus, sest avastati märkimisväärne turvaauk, mille kaudu pahalased külastaja arvutis oma kurjaloomulist koodi käivitavad.

  CERT Eesti infoturbe ekspert Tarmo Randeli sõnul võib pahatahtliku koodi käivitamine anda kurjategijatele kontrolli kasutaja arvuti üle.

  “Selle tagajärjel muutub zombistunud arvuti kurjategijate töövahendiks. Zombi-arvuteid kasutatakse uute viiruste levitamisel, arvutikasutajate andmeid varastatakse. Nende arvutite abil võidakse blokeerida ka sinu lemmiksait,” selgitab Randel.
  Märge: Eeltoodust tulenevalt (ja mitte ainult) saab vaid soojalt soovitada eestikeelset brauserit: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/

  Loe veel... (2371 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Tarkvaravarustaja hoiatab Internet Explorer 8 libapakkumise eest
    Postitas: Amadeuz on Pühapäev, Detsember 14, 2008 - 10:58 PM, Turvalisus ja ohutus 1292 lool klikkimiste arv -

  Saksamaa tarkvaravarustaja G Data hoiatab inimesi viimasel ajal internetikasutajate meilidele saadetud Internet Explorer 8 libapakkumise eest.

  Enne allalaadimist soovitavad nad kindlasti kontrollida ja kindlad olla, et tegu on ikka Microsofti pakkumisega, vahendab The Earth Times.

  Vastasel juhul võib tegemist olla Trooja viirusega, mis tekitab arvutis palju kahju.

  Tarbija24.ee

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Hooldamata suitsuandurist pole abi
    Postitas: Amadeuz on Reede, Detsember 05, 2008 - 03:17 AM, Turvalisus ja ohutus 1590 lool klikkimiste arv -

  On kindlaks tehtud, et puhastamata suitsuandur reageerib ruumis olevale suitsule umbes 60 korda aeglasemalt kui peaks. Hooldatud seade annab tulekahjust teada 5–10 sekundi pärast ehk esimese suitsuga, aasta aega laes tolmunud suitsuandur aga võib häiret anda alles üheteistkümnendal minutil.

  Siis on paraku sageli liiga hilja, sest selleks ajaks on tuli saavutanud oma maksimaalse võimu ning mürgised gaasid toas viibinud inimese surmanud. Samuti võib hooldamata andur hakata andma valehäireid, ja see pole ei omanikule ega naabritele sugugi meeldiv.

  Tänu päästeameti raugematule rahvavalgustusele, et suitsuandur aitab tulekahjust eluga pääseda, on nood riistapuud hakanud pisitasa kodudesse jõudma. Oma osa mängib liikumise kiirendamisel õigusakt, mis muudab suitsuanduri kasutamise järgmisest suvest (1.07.2009) igas majapidamises kohustuslikuks. Selleks, et kodus lae alla paigutatud ja sinna sageli ka unustatud tulevalvurist hädas tõepoolest abi oleks, tuleb seda regulaarselt puhastada.

  Loe veel... (2321 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Talverehvid on tänasest kohustuslikud
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Detsember 01, 2008 - 04:19 PM, Turvalisus ja ohutus 1339 lool klikkimiste arv -

  Kõigil sõiduautodel on tänasest kohustuslik kasutada talverehve, suverehvidega sõitmise eest võivad automanikud saada kuni 3000 krooni trahvi.

  Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini kuni üheksa istekohaga sõiduautodel ja ka kuni 3,5-tonnise registrimassiga veoautodel, teatab ERR Uudised.

  Rehvidel peab olema mustri jääksügavus vähemalt 3 millimeetrit. Naastrehvidega sõitmise korral peavad need olema paigaldatud kõigile ratastele ja neid võib Eestis kasutada 1. oktoobrist 1. maini. Lamellrehvid on Eestis lubatud kogu aasta vältel.

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Troojalane nakatas tuhatkond Eesti arvutit
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, November 05, 2008 - 12:02 PM, Turvalisus ja ohutus 1463 lool klikkimiste arv -

  CERT Eesti andmetel on Eestis umbes tuhatkond troojalane Sinowaliga nakatunud arvutit, mille kasutajate andmed on suure tõenäosusega jõudnud ka kurikaelteni.

  CERT Eesti infoturbe ekspert Tarmo Randeli sõnul on Sinowal ohtlik pahalase märkamatu tegevuse tõttu. „Kerge on märgata varast, kes murrab lahti ukse ja lõhub aknaklaasi. Kui vargus toimub nii, et silmnähtavalt midagi ei muutu, on isegi varguse toimumise hetke raske tuvastada, rääkimata osalistest.“

  Sinowal kogub nakatunud arvutitest näiteks kasutajate pangakontode ja paroolide andmeid ning saadab need arvutit kontrollivatele kurjategijatele.

  Loe veel... (2185 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Korstnad ootavad musta meest
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Oktoober 15, 2008 - 09:15 AM, Turvalisus ja ohutus 1388 lool klikkimiste arv -

  Et talvekülmad ja kõva kütmine pole enam mägede taga, manitseb ahjumeister ja korstnapühkija Juhan Änilane inimesi oma maja küttekehade ja korstna seisukorda kontrollima.

  Änilase tähelepanekute järgi on talumajapidamiste korstnad sageli suisa õnnetus seisus, kirjutas Sakala.

  «Kui korstnat pole ammu puhastatud, võib kuumust saanud lendtahm soojalõõris süttida ja minna nagu püssirohi mööda tahmarulle, nii et rebasesaba on korstnast väljas,» hoiatab ta.
  Märge: Kliki ka nendele artiklitele:
 • Praegu on õige aeg korstnad-lõõrid puhtaks teha - Teisipäev, September 30, 2008

 • Korstnast kerkiv suits tõmbab äikest ligi - Kolmapäev, Juuni 18, 2008

 • Kindlustus kaitseb kodu - Reede, Aprill 08, 2005

 • Tuletõrje põletas maja - Kolmapäev, Mai 05, 2004

 • Tulekahju on võimalik lihtsate vahenditega ära hoida - Kolmapäev, Märts 31, 2004

 • Loe veel... (1456 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Praegu on õige aeg korstnad-lõõrid puhtaks teha
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, September 30, 2008 - 02:54 PM, Turvalisus ja ohutus 1534 lool klikkimiste arv -

  Seoses kütteperioodi algusega soovitab päästeteenistus üle kontrollida kodus olevad kütteseadmed ning pikkade ootejärjekordade vältimiseks tellida korstnapühkija teenuse juba varakult.

  Päästeameti presiesindaja Marek Simulman rääkis, et kütteseadmeid tuleb puhastada vähemalt kord aastas, kuna puhastamata korstnatesse ja lõõridesse koguneb tahma ja nõgi, mis süttides võivad põhjustada tulekahju. Täiendavat infot korstnapühkimise kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

  Sellel aastal on tahmapõlengutest alguse saanud üle saja tulekahju, kütteseadmete ebaõigest hooldusest tingitud tulekahjudes hukkus möödunud aastal kaheksa inimest, 2006. aastal viis inimest ning 2005 aastal üheksa inimest.

  Kalev.ee

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Vargus.ee - kelle abimees?
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, August 26, 2008 - 10:05 AM, Turvalisus ja ohutus 1415 lool klikkimiste arv -

  Kas portaal, kus varguse ohver saab oma kaotatud asja reklaamida ning vaevatasu pakkuda, on hea viis kauba tagasi saamiseks või hoopis tõhus vahend varastele raha teenimiseks?

  "Kuna olen elus palju kaotanud tänu pättidele, siis leidsin, et vargus.ee on õige asi, millega tegeleda. Eesmärk on siiras ja usun selle vajalikkusesse," rääkis vargus.ee juht ja omanik Kristjan Eichler.

  Mehe mõte on tegelikult lihtne: pikanäpumehe ohvriks langenu saab kaotatud eseme pildi ning kirjelduse internetti üles panna ning loota, et keegi tunneb tema asja ära ja annab sellest teada. Kui varastatud ese on hinnaline, võib ka vaevatasu pakkuda.

  Loe veel... (661 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Elektrooniline teavitamine välistab pettusi
    Postitas: Amadeuz on Pühapäev, August 24, 2008 - 03:34 PM, Turvalisus ja ohutus 1516 lool klikkimiste arv -

  Justiitsministeerium kutsub ettevõtjaid üles oma firma varguste vältimiseks ja tuvastamiseks aktiveerima oma kodanikuportaali e-posti aadressi.

  Juhul kui see on aktiviseeritud siis saadab äriregister kandeavalduse laekumisel kohtusse äriühingu e-posti aadressidele automaatse teavituse muudatuste kohta. See aitab vältida olukordi, kus võõras isik saab omanike teadmata ettevõtte üle võtta.

  Justiitsministeeriumi õigusloome ja arenduse talituse juhataja Viljar Peebu sõnul on teenus ise väga lihtne. "Ettevõtja aktiviseerib http://www.eesti.ee/ kodanikuportaalis oma e-posti aadressi ning märgib seal ära mistahes teised e-posti aadressid, millele hakkavad tulema teated äriregistri teabesüsteemist. Juhul kui keegi võõras proovib firmat üle võtta, teavitab teenus e-posti teel kõiki kodanikuportaalis ära märgitud osanikke, aktsionäre, nõukogu ja juhatuse liikmeid neid puudutavate ühingute andmete muutmise avalduste esitamisest kohtu registriosakonda," selgitas Viljar Peep.

  Loe veel... (1168 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Raha väljapetmised Narvas jätkuvad
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, August 18, 2008 - 02:30 PM, Turvalisus ja ohutus 1286 lool klikkimiste arv -

  Vaatamata sellele, et reedel peeti kinni kelmuses kahtlustatavad Leedu kodanikud, jätkuvad Narvas kergeusklikelt vanainimestelt raha välja petmised, teatab Ida politseiprefektuur.

  Laupäeval kella 11 paiku pettis tundmatu meesterahvas Narvas Energia tänaval asuva maja korteris 86-aastaselt Nadeždalt välja 8000 krooni.

  Veidi hiljem, kella 16.30 ajal saadi Kreenholmi tänaval asuva maja korteris 81-aastaselt Annalt pettuse teel raha summas 13 000 krooni.
  Märge: Politsei palub kõiki, kellele helistatakse või on helistatud ning küsitud liiklusõnnetusse sattunud tuttava inimese nimel raha, teatada sellest koheselt politseile, kindlasti tuleks keelduda igasugusest raha maksmisest!

  Eriti ettevaatlik peaks olema venekeelne elanikkond, kuna kelmuste ohvriteks on langenud ennekõike isikud, kelle emakeeleks on venekeel.

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Eestlase pangakonto tehti Keenias tühjaks
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, August 18, 2008 - 02:29 PM, Turvalisus ja ohutus 1523 lool klikkimiste arv -

  Keeniasse vabatahtlikuks läinud Peeter Vihma avastas, et on enda teadmata vahepeal ka Austraaliasse jõudnud ja kõik raha pangaarvelt välja võtnud.

  Vihma kirjutab oma blogis, et vastupidiselt reisijuhtide soovitusele peaks Keenias kaasas kandma sularaha, mitte kasutama oma deebetkaarte kohalikes pangaautomaatides.

  Vihma avastas eelmisel nädalal oma Hansapanga netipanka vaadates, et on kiirelt Austraalias käinud ja kogu raha välja võtnud.

  Loe veel... (360 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Õigusabikulude kindlustaja D.A.S. alustas tegevust Ida-Virumaal
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, August 18, 2008 - 02:21 PM, Turvalisus ja ohutus 1487 lool klikkimiste arv -

  Euroopa suurim õigusabikulude kindlustusselts D.A.S. avas Jõhvis kontori.

  D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse ASi juhatuse liikme Maiko Kalveti sõnul on ettevõttel kavas rajada kogu Eestit kattev müügi- ja teenindusvõrk, et muuta õigusabikulude kindlustamine siin sama populaarseks kui mujal Euroopas.

  „Näiteks Saksamaal on oma õigusabikulud kindlustanud 42 protsenti peredest,“ selgitas Kalvet. „Ka Eesti elanikel on rohkelt seaduslikke õigusi, mille eest tasub alati seista, olgu vastaspooleks siis tööandja, kindlustusselts, autoteenindus, pank, liisingufirma või mõni muu suur ja tugev ettevõte. Ei ole mingit põhjust ise kergekäeliselt kinni maksta kellegi teise süül tekkinud lisakulu või saamata jäänud tulu.“

  Loe veel... (1868 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Sampo ja Nordea varustavad sularahaautomaadid kopeerimisvastaste seadmetega
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, August 18, 2008 - 02:12 PM, Turvalisus ja ohutus 1304 lool klikkimiste arv -

  Augustikuus paigaldavad Nordea pank ja Sampo pank ühistele sularahaautomaatidele skimminguvastased seadmed, mis kaitsevad automaadi kasutajaid pangakaardi andmete kopeerimise ja PIN-koodi varastamise eest.

  Kuigi Eestis on seni olnud vaid üksikuid kaardiandmete kopeerimise juhtumeid, on Nordea panga kaardivaldkonna juhi Margus Auna sõnul sularahaautomaatide turvalisuse tõstmine skimminguvastaste seadmete abil osa pankade tootearendusest.

  Esimeses etapis paigaldavad pangad kaardi magnetribalt kaardiandmete kopeerimise ning PIN-koodi varastamise vastased seadmed välitingimustes asuvatele sularahaautomaatidele.

  Loe veel... (1090 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Identiteedivargus
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Juuli 24, 2008 - 04:32 PM, Turvalisus ja ohutus 1671 lool klikkimiste arv -

  Identiteedivargus - see sõna hakkab üha rohkem tungima meie igapäevasesse kõnepruuki. Tänases Põhjarannikus kirjeldatud juhtum, kus EMT nõudis kliendilt alusetult võlga, olles lepingu sõlminud jumal teab kellega, näitab ilmekalt, kuidas petised oma kasuahnuses seavad löögi alla ilmsüütuid tavakodanikke nende endi teadmata. Selles kohtuloos jäi segaseks, missugust dokumenti lepingu sõlmimisel kasutati, kuid tähelepanuväärne on see, et inimene sai oma "võlast" teada siis, kui läks panka laenu vormistama. Telefonifirma aga oli teinud selleks ajaks pingutusi, et inimene, kes tegelikult võlgu polnud, pandaks maksehäirete registrisse.

  Selle looga haakub ka paljuräägitud SMS-laenude teema. Selle teenuse turuletulekuga lahvatas lausa laenupettuste laine, kui kelmid, mõeldes välja mitmesuguseid skeeme, tellisid teadmatute nimel mõrvarliku protsendiga kiirlaene, paludes seejärel nendel naiivsetel teatud vaevatasu eest laen üle kanda.

  Selle EMTga seotud loo puhul oli inimesel vähe võimalusi oma identiteeti kaitsta, ent üldjuhul koorivad kelmid neid, kes on oma andmete ja dokumentidega hooletud. Politsei teadetes on peaaegu iga nädal mõni juhtum, kus varga saagiks langenud rahakotis on pangakaart koos PIN-koodiga, mis, mõistagi, lubab varastel ka konto kallal käia.

  Loe veel... (357 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Nõukogude kortermajad peavad vastu 150 aastat
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuli 15, 2008 - 03:06 PM, Turvalisus ja ohutus 1927 lool klikkimiste arv -

  Spetsialistide hinnangul peaks alates 1960ndate algusest üle kogu Nõukogude Liidu territooriumi ja seega ka Tallinna magalarajoonides püstitatud kortermajad kokku vastu pidama ligi 150 aastat.

  Läti portaalis Nams24 avaldatud uurimuse tulemustest selgus, et suurem osa 103., 602., 467. ja 318. seeria majadest peab vastu vähemalt 100 kuni 150 aastat pärast ehitamist, mis ületab ligi kahekordselt nende arvestuslikku eluiga (60-70 aastat).

  Kõige tähtsam on see, et uurimise käigus ei tuvastatud kandekontsruktsioonides ja -seintes tõsiseid kahjustusi.

  Loe veel... (1338 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Suitsuandur aasta pärast kohustuslik igas kodus
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuli 09, 2008 - 09:32 AM, Turvalisus ja ohutus 1519 lool klikkimiste arv -

  Järgmise aasta juulist võib iga elamispinna omanik saada puuduva suitsuanduri eest trahvi kuni 12 000 krooni.

  "Hiina kaup võib vahel praak olla. Kord kipuvad need ise tööle, kord ei hakka üldse tööle," peab tulekustutus- ja päästevahendite müügiga tegeleva Rauplan Balti OÜ tegevdirektor Ahti Truus idaaladelt pärinevaid suitsuandureid mitte eriti usaldusväärseteks.

  Iseäranis puudutab see tema seletusel kohati ainult 60-70 krooni maksvaid andureid, mis kipuvad olema vanad mudelid ja laojäägid.

  Loe veel... (2291 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Ukselukku topitud tikk võib viidata peatsele varguskatsele
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuli 02, 2008 - 08:22 PM, Turvalisus ja ohutus 1297 lool klikkimiste arv -

  Tallinnas sagenesid eelmisel kuul juhtumid, mille puhul kurikaelad olid surunud kaupluste ukselukkudesse tiku, politsei arvates ei pruugi tegu olla lihtsalt huligaansusega.

  OÜ Lukuabi dispetšer ütles Päevaleht Online’ile, et juuni alguses oli selliseid juhtumeid väga palju. "Nädala jooksul saime ligi viisteist taolist väljakutset, kõige probleemsemad piirkonnad olid vanalinn ja Mustamäe tee."

  Dispetšeri arvates on nende juhtumite puhul tegu huligaansusega. "Näiteks kutsuti meid välja luku avamiseks kauplustesse, mis asusid samas hoones, ju siis keegi möödaminnes pistis tikud lukkudesse."

  Loe veel... (1515 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kuidas kodu kindlustamisel säästa?
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 24, 2008 - 10:57 PM, Turvalisus ja ohutus 1567 lool klikkimiste arv -

  Majanduslanguse ajal muutub olulisemaks oma vara kaitsmine ja kindlustamine, et õnnetus ei lööks pere-eelarvel tükiks ajaks jalgu alt.

  Tuuli Kalberg, Ergo varakindlustuse riskijuht:

  Selleks et kindlustades õigest kohast kokku hoida, tuleb vaadata kindlustusmakset näitava rahanumbri taha – valest kohast säästes võib endale hoopis kahju teha. See tuleb valusalt esile seistes tilkuva laega vastremonditud korteris või pestes tulekahjus tahmunud sisustust.

  Keskmised tuleõnnetuste kahjud küündisid maikuus 900 000 ja veeõnnetuste kahjud 27 000 kroonini. Ent need juhtumid kuuluvad «õnneliku lõpuga» lugude hulka. Pahatihti tuleb aga lugeda uudiseid, et tulekahjust pääsenud perekond jäi peavarjuta ning abi on oodatud sellele pangaarvele. Ehkki abivalmid inimesed pole ilmast otsa lõppenud, annab kindlama tunde tuleviku suhtes kodu kindlustamine.
  Märge: Keskmiselt kulub 50 m² korteri kindlustamisele 120 krooni ja 130 m² elumaja kindlustamisele 210 krooni kuus. Veeavariide kahjude kõrvaldamine maksab keskmiselt 27 000 krooni.

  Loe veel... (3954 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Korstnast kerkiv suits tõmbab äikest ligi
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuni 18, 2008 - 11:21 AM, Turvalisus ja ohutus 1441 lool klikkimiste arv -

  Päästeteenistuse spetsialistide sõnul ei tea paljud inimesed, et äikese ajal ei maksa tuld teha, sest korstnast tulev suits tõmbab pikselaengut ligi.

  Et suvel esineb sageli äikest, siis peaks iga majaomanik hindama, kas tal on vaja hoonele panna piksekaitset. Sellekohast teavet ja abi saab elektrikaupadega tegelevatest kauplustest. Ida-Eesti päästekeskuse insenertehnilise büroo juhataja Janek Floreni sõnul tuleks äikese ajal elektrit tarbivad kodumasinad välja lülitada, kirjutab Virumaa Teataja.

  Teleritel võib välk tabada antennikaablit, arvutitel võrgukaablit. Seega peab ka need lahti võtma. Floreni sõnul ei ole äikese ajal soovitatav rääkida tavatelefoniga. Kui inimene on äikese puhkedes väljas, peaks ta vältima puude all seismist. Eriti pidid piksele meeldima lehtpuud.

  Loe veel... (531 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  90% erikooli kasvandikest läks kurjale teele
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 17, 2008 - 06:45 PM, Turvalisus ja ohutus 1519 lool klikkimiste arv -

  Täna toimus justiitsministeeriumis kuriteoennetuse nõukogu istung, kus tõdeti, et erikoolide töö korraldus ning toimimine tuleb üle vaadata, sest 2003/2004 õppeaastal erikoolist lahkunud õpilastest on praeguseks tervelt 91% mõistetud süüdi kas väär- või kuritegude toimepanemises.

  Üldse oli möödunud aastal alaealiste poolt sooritatud süütegusid kokku ca 32 000, millest ligi 29 000 olid väärteod (peamiselt alkoholi- ja tubakaseaduse rikkumised), teatas justiitsministeerium.

  Veel anti ülevaade alaealiste kuritegevuse vähendamise arengukava elluviimisest ning arutati võimalust asendada arest väärtegude eest ÜKT-ga.

  Loe veel... (2114 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Jägala - varaste lemmikkoht
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 17, 2008 - 09:55 AM, Turvalisus ja ohutus 1259 lool klikkimiste arv -

  Eile sai politsei kaks teadet selle kohta, et Harjumaal Jägala joa parklas tegutsesid vargad, edastab Põhja Politseiprefektuur

  Ühel juhul läks autost kaduma rahakott ja kahju on selgitamisel.

  Teisel korral varastati autost mitu kotti, kus oli 18 600 krooni väärtuses esemeid.

  kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Flash mängijaga hirmus turvajama
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Mai 29, 2008 - 10:12 AM, Turvalisus ja ohutus 1286 lool klikkimiste arv -

  Teatavaks on saanud turvaviga veebimaailmas laialt levinud Adobe Flashi mängijas.

  Turvavea abil saavad pahalased paigaldada pahaaimamatute internetisurfajate arvutitesse viiruseid. Arvuti nakatamiseks piisab Inteneti-lehitsejaga mõne nakatunud veebilehe väisamisest, teatab CERT Eesti.
  Märge: Kindlalt on teada, et on turvaveaga on flashi mängija versioonid 9.0.124.0 ja 9.0.115.0. Turvaveaga on ka hetkel veebist allalaetav viimane versioon ning ei saa välistada, et vigased on ka need versioonid, mida teates nimetatud ei ole.

  Loe veel... (1239 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Vaatad MP3, aga tegelikult kurilane
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Mai 20, 2008 - 09:41 AM, Turvalisus ja ohutus 1306 lool klikkimiste arv -

  Vähemalt pool miljonit inimest on netist muusikat või filme alla laadides sattunud libafailide lõksu, väidab arvutiturvalisusega tegelev firma McAfee.

  Pealtnäha on tegu muusikafaili, videolõigu või isegi täispika filmiga ja selliseid faile on failivahetuskeskkondades ohvreid ootamas lademete kaupa, vahendas BBC.

  Praegune libafailide puhang on McAfee teatel siiski suurim, mida on nähtud viimase kolme aasta jooksul. Kes libafaili enda arvutis käivitada püüab, satub reklaamiakende tulva alla ning seab tõsisesse ohtu oma arvuti turvalisuse. Eriti rohkelt on libafaile leitud seoses eDonkey ja Limewire failivahetusvõrgustikega.
  Märge: Mõned näiteid libafailide nimede kohta:

  girls aloud st trinnians.mp3 changing times earth wind .mp3 heartbroken fast t2 ft jodie.mp3 meet bambi in kings harem.mp3 paralyized by you.mp3

  Loe veel... (937 baiti veel) kommenteeri? Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Pankade paroolikaardid vajuvad ajalukku
    Postitas: Amadeuz on Reede, Aprill 04, 2008 - 07:24 PM, Turvalisus ja ohutus 1610 lool klikkimiste arv -

  Suuremate Eesti pankade suust kõlab, et ID-kaart on turvalisim viis enda tuvastamiseks ja paroolikaardid on vajumas ajalukku.

  Hansapanga esindaja Kristi Künnapase sõnul on ID-kaart või mobiil-ID kõige turvalisemad viisid enese identifitseerimiseks, seetõttu toetavad pangad igati ID-kaardi ja mobiil-ID kasutamist internetipanka logimisel. "Korduvkasutusega paroolid on kogu maailmas kuulutatud oma aja ära elanud autentimisviisiks ja kõikide pankade klientidel soovitatakse üle minna muude turvalisemate viiside peale," lisas ta.

  Kirke Raud SEB e-teenuste osakonnast ütles, et koodikaardi ebaturvalisust kinnitavad mitmed võimalused koodide varastamiseks: sellest saab teha koopia või foto ning levivad programmid, mis võimaldavad salaja arvutikasutaja klahvivajutusi salvestada. „ID-kaardi või mobiil-ID kiibil olevat infot ei ole aga võimalik kopeerida. Kaardi andmeid kaitsevad kõrgtehnoloogiline kiip ja usaldusväärsed algoritmid, mille peamine eesmärk on hoida kaardi omaniku elektroonilist suhtlust turvalisena,“ lisas ta.

  Loe veel... (5947 baiti veel) 2 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  IBM: turvarünnakute trend on krediitkaardi- ja isikuandmete vargused
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Veebruar 13, 2008 - 06:05 PM, Turvalisus ja ohutus 1348 lool klikkimiste arv -

  IBM avaldas arvuti ja interneti turvaülevaate raporti, mille järgi rünnati eelmisel aastal interneti kasutajate arvuteid rohkem kui kunagi varem.

  Trooja hobuste, käomunade ehk rootkit-viiruste ja muu pahavara levitamise osakaal veebilehtede kaudu on IBM-i X-Force-i raporti järgi viimase kahe aasta jooksul pidevalt kasvanud, teatas IBM Eesti OÜ müügi- ja turundusjuht Riina Roosipuu Päevaleht Online'ile.

  Eelmisel kalendriaastal kasvas peitemehhanisme ja teiste ründamismeetmete kasutajate osakaal kiiresti pea 100 protsendini. IBM-i spetsialistid ennustavad, et krediitkaardiandmete ja isikukoodide varastamine saavad ka 2008. aastal turvarünnakute trendiks.

  Loe veel... (677 baiti veel) 3 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Täna tähistatakse turvalise interneti päeva
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Veebruar 12, 2008 - 03:20 PM, Turvalisus ja ohutus 1257 lool klikkimiste arv -

  12. veebruaril tähistavad erinevad riiklikud ja mitteriiklikud asutused rahvusvahelist turvalise interneti päeva, mille eesmärk on teavitada arvutikasutajaid interneti ja arvuti kasutamisega kaasnevatest ohtudest ja nende vältimise võimalustest.

  SA Vaata Maailma projektijuht Mart Parve sõnul tegelevad turvalise interneti päeval inimeste teavitamisega e-teenuste turvalisest kasutamisest paljud ettevõtted ja asutused, näiteks telefoniside operaatorid ja pangad, Maksu- ja Tolliamet, Riigi Infosüsteemide Arendamiskeskus, Registrite ja Infosüsteemide Keskus ja Eesti Energia.

  «Mida rohkem kasutavad inimesed oma toiminguteks ID-kaarti või mobiil-ID’d, seda kindlamalt on nad kaitstud küberkuritegevuse eest ning seda suurem on inimeste turvatunne ühiskonnas tervikuna – see on meie kõigi ühine eesmärk,» ütles Parve.

  Loe veel... (597 baiti veel) 2 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Politsei hakkab mõõtma teede libedust
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Jaanuar 31, 2008 - 02:51 PM, Turvalisus ja ohutus 1315 lool klikkimiste arv -

  Politsei patrullautod on kavas varustada spetsiaalse seadmega, mis võimaldab mõõta tee libedusastet, ning selle tulemusel peaksid teehooldajad saama rohkem ja kiiremat informatsiooni teede olukorra kohta.

  Esmaspäeval toimunud Ida politseiprefektuuri, Viru teedevalitsuse ja piirkonna riigimaanteid hooldava ASi Talter ühisel nõupidamisel peeti vajalikuks varustada osa politsei patrullautosid haardeteguri mõõturiga, mis võimaldab sõidu pealt hinnata tee libeduse astet, kirjutab Põhjarannik.

  Loe veel... (1185 baiti veel) 1 Kommentaar Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Korstnapühkijad kutsuvad tallinlasi ettevaatlikkusele
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Jaanuar 29, 2008 - 05:07 PM, Turvalisus ja ohutus 1401 lool klikkimiste arv -

  Korstnapühkijad leidsid, et tuleb tõhustada elanikkonna hulgas tehtavat teavitustööd, juhtides linnakodanike ja kinnisvarahaldajate tähelepanu ohtudele, mis kaasnevad puhastamata korstnate ning kütte- ning ventilatsioonilõõridega.

  Korstnapühkijatega kohtunud Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on küttekollete, korstnate ja ventilatsioonilõõride iga-aastane ülevaatus, rääkimata tavapärasest korstnate puhastamisest, möödapääsmatu ja ülioluline, kuna inimelude arvelt ei saa kokku hoida, vahendas Raepress.

  «Koostööd selles vallas tuleb teha ka kinnisvarahooldusega tegelevate firmade ja korteriühistutega,» märkis Mutli.

  Loe veel... (678 baiti veel) 1 Kommentaar Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Käivitub Eesti esimene hoiatussüsteem
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Jaanuar 09, 2008 - 10:21 AM, Turvalisus ja ohutus 1441 lool klikkimiste arv -

  Kui kõik läheb plaani kohaselt, alustab Läänemaa firma Alarm Center Pärnu viie hoone katusele Pärnu autonoomse hoiatussüsteemi PAUH seadmete paigaldamist juba homme.

  Kui täna kolme aasta eest töötanuks Pärnus autonoomne hoiatussüsteem, mille seadmed paigaldatakse nüüd linna viie hoone katusele, olnuks inimeste peataolek üleujutuse ajal palju väiksem, kirjutas Pärnu Postimees.

  Hoiatussüsteemi, mille seadmete paigaldamisega teeb Läänemaa firma Alarm Center algust neil päevil, töötas välja Pärnu abilinnapea Simmo Saar. Ta uuris nende riikide kogemusi, kus on sellised hoiatussüsteemid käivitatud, konsulteeris spetsialistidega ja saigi asja niikaugele, et ligi kolm miljonit krooni maksev süsteem on veebruaris töövalmis. Seejärel tuleb hakata inimestele selgitama, mida kõlaritest kostva signaali puhul teha tuleks.

  Loe veel... (911 baiti veel) 4 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Päästeamet: pühade ajal ei tohi unustada tuleohutust
    Postitas: Amadeuz on Reede, Detsember 21, 2007 - 04:40 PM, Turvalisus ja ohutus 1440 lool klikkimiste arv -

  Päästeteenistus tuletab inimestele meelde, et ka jõulude ja aastavahetuse perioodil juhtub traagilisi tuleõnnetusi, kuna kasutatakse tavapärasest rohkem lahtist tuld ja inimeste tähelepanu on peomeeleolus hajutatud.

  Möödunud jõulupühadel hukkus tulekahjudes viis inimest, teatas päästeamet.

  Enim hukkub inimesi hooletu suitsetamise tagajärjel, samuti on paljud tulekahjud alguse saanud lahtise tule kasutamisest.

  Loe veel... (1105 baiti veel) 7 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Vargad poevad sisse praokile jäetud pakettakendest
    Postitas: Amadeuz on Reede, November 30, 2007 - 10:07 AM, Turvalisus ja ohutus 1504 lool klikkimiste arv -

  Viimase kuu jooksul on vargad Tartus tühjendanud tuulutusasendisse jäetud pakettakende kaudu mitu esimese korruse korterit.

  Eriti ärevaks on muutunud ühe Tartus Tähe tänava kortermaja elanikud, sest viimasel nädalal on vargad selles majas plastraamidega pakettakende kaudu sees käinud kahes esimese korruse elamises, kirjutas Tartu Postimees.

  Mõni aasta tagasi tungisid sissemurdjad kortereid tühjendama pakettakna plastist raami teatud kohast puurides, nüüdsetel juhtudel pole varas või vargad kasutanud aga mingit erilist tehnikat ega muukimisriistu.

  Loe veel... (305 baiti veel) 6 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Eestimaa kodud on tuleohtlikud
    Postitas: Amadeuz on Reede, November 30, 2007 - 09:28 AM, Turvalisus ja ohutus 1504 lool klikkimiste arv -

  Päästeteenistuse projekti ‘’Kodu tuleohutuks!’’ raames toimunud kodukülastuste käigus ilmnes, et Eestimaa kodude peamised tuleohutusalased probleemid on katkised ja hooldamata küttekolded, vananenud elektrijuhtmed ja elektriseadmete ebaõige kasutamisviis ning hooletu ümberkäimine lahtise tulega, sealhulgas siseruumides suitsetamine.

  Projekti käigus külastasid päästeteenistuse spetsialistid 3973 Eestimaa kodu. Projekti oli kaasatud ka üle poolte Eestimaa kohalikest omavalitsustest, kes soetasid 13 000 suitsuandurit toimetulekuraskustes peredele, teatas päästeamet.

  2007. aasta jooksul on suitsuanduri paigaldanud ligikaudu 23 000 leibkonda, kokku on suitsuandur 20% Eestimaa kodudest.

  Loe veel... (853 baiti veel) 6 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Tuleohutuse eirajatele 357 menetlust
    Postitas: Amadeuz on Reede, Juuli 13, 2007 - 02:01 PM, Turvalisus ja ohutus 1473 lool klikkimiste arv -

  Tänavu on päästeasutused tuleohutusnõuete eirajate suhtes algatanud 357 väärteomenetlust, millest ca 80 % on seotud eluruumides toimunud tulekahjudega. Kõige enam on fikseeritud hooletusest tingitud tuleohutusnõuete rikkumisi.

  Tänavu esimese poolaastal on kõige rohkem algatatud hoiatusmenetlusi, millest 167 on suulised hoiatused ja 51 hoiatustrahvid. Oluliselt on kasvanud ka kiirmenetluste osakaal: 125 juhul on menetlejad määranud rahatrahvi.

  Enamlevinud rikkumised on jätkuvalt seotud inimeste hooletuse ja ettevaatamatusega. Kõige rohkem rikutakse tuleohutuse üldnõudeid, mille puhul peamiste eksimustena võib välja tuua suitsuga magamajäämise ja hooletu suitsetamise, hooletuse kütteseadme kasutamisel ning saunaahjude ülekütmise ja järelevalveta jätmise.

  Loe veel... (905 baiti veel) 15 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Päästeamet on paigaldanud 1129 suitsuandurit
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Juuni 25, 2007 - 02:36 PM, Turvalisus ja ohutus 1467 lool klikkimiste arv -

  Sel aastal käivitunud päästeala ulatuslik tegevusprogramm, mille keskmes on projekt Kodu tuleohutuks, kulgeb päästeameti teatel edukalt.

  Projekti raames on tänavu külastatud 1467 kodu ja paigaldatud 1129 suitsuandurit. Lisaks on elanikele jaotatud 236 suitsuandurit.

  Pöörates enam tähelepanu tuleohutusele kodudes, on päästeasutused teinud aktiivset koostööd kohalike omavalituste ning maavalitsustega, leidmaks võimalusi toetada ja nõustada sotsiaalselt vähemkindlustatud peresid tuleohutust puudutavates küsimustes.

  Loe veel... (976 baiti veel) 10 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Seadus peaks kaitsma ohtlike hullude eest
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Oktoober 26, 2006 - 09:49 AM, Turvalisus ja ohutus 1756 lool klikkimiste arv -

  Kuidas ohjeldada kõikuva psüühikaga inimest, kui seadus ei anna selleks võimalust, pärib Lasnamäe linnaosa vanem Kalle Klandorf.

  Kuna riigikogus tegeldakse pigem poliitiliste kirgede kütmisega, siis on karta, et lahendust ei pakuta sealt ka seekord, nendib Klandorf Postimehe arvamusveerul.

  “Ühe sotsiaalametniku surm ja teise vigastamine peaks aga debati jätkamiseks olema piisav signaal.”
  Märge: Kohaliku omavalitsuse ametnikel, aga ka näiteks mitmetel korteriühistute juhtidel on piisavalt tuua näiteid olukordadest, mil seadus õigel ajal sekkumist ei võimalda, nendib Klandorf.

  Seda saaksid kinnitada ka paljud kohtunikud, kes on sunnitud suhtlema aktiivsete, kuid vaimselt ebastabiilseid inimestega.

  Loe veel... (768 baiti veel) 26 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Koristamata sügislehed murravad konte
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Oktoober 25, 2006 - 03:36 PM, Turvalisus ja ohutus 1591 lool klikkimiste arv -

  Tallinna munitsipaalpolitsei soovitab kõigil maja- ja kinnistuteomanikel, samuti haldajatel sügislehed enne külmade tulekut ära koristada, sest need muudavad teed ohtlikult libedaks.

  Munitsipaalpolitsei direktori Tiit Kivikase sõnul peavad tänavad hommikul kella seitsmeks koristatud olema, teatas Tallinna pressiteenistus.

  „Täna langes õhutemperatuur järsult ja nädalavahetuseks on tormi oodata. Tuletame meelde, et ka sügiseste lehtede koristus kõnniteedelt on majaomanike igapäevane kohustus,” ütles Kivikas. „Koristamata lehed moodustavad nii sõidu- kui kõnniteedele kiiresti libeduse, mis on ohtlik nii jalakäijatele kui sõidukitele.”

  Loe veel... (1166 baiti veel) 38 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kriminoloog: kodu kaitsmine pole kuritegu!
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Aprill 27, 2006 - 11:00 AM, Turvalisus ja ohutus 1797 lool klikkimiste arv -

  Tartu ülikooli kriminoloogiprofessori Jüri Saare hinnangul püsib riigi õiguskaitseorganites nõukaaegne mentaliteet, mille kohaselt peetakse oma kodu relvaga kaitsvat kodanikku pigem kurjategijaks.

  Eesti Päevalehe arvamusrubriigis avaldatud artiklis peab Saar taunitavaks õiguskaitseorganite reaktsiooni eelmise nädala vahejuhtumile, kus pereisa tappis Harjumaal Muraste külas oma kodu kaitstes sissetungija.

  Saar nendib, et inimese koju vägivaldne või ilma omaniku loata sissetungimine on niivõrd räige privaatsuse ja inimese põhiõiguste rikkumine, et selle ärahoidmiseks tohib omanik kasutada kõiki käepäraseid vahendeid.
  Märge: Saar märgib, et elame teist aastakümmet ühiskonnas, kus eraomand ja privaatsus on põhiväärtused, mille kaitsmiseks on inimestele antud põhiseaduslik õigus. „Erinevalt varasemast ajastust tohivad Eesti inimesed omada relvi ja neid ka vajadusel kasutada. Rünnak kodule on ilmselgelt selline situatsioon, mille puhul tohib kasutada kõige efektiivsemaid vahendeid. Võib isegi küsida, et millal siis veel on relva kasutamine lubatud, kui mitte oma kodu kaitstes.”

  Loe veel... (1949 baiti veel) 25 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Politsei alustab jõulurahu tagamisega
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Detsember 05, 2005 - 06:02 PM, Turvalisus ja ohutus 1740 lool klikkimiste arv -

  Ennetamaks ohtu inimeste elule, tervisele ning varale tõhustab politsei avaliku korra tagamist jõuluperioodil ja aastavahetusel alates 5. detsembrist 2005 kuni 1. jaanuarini 2006.

  „Politsei teeb omalt poolt kõik, et inimeste jõuluaeg kujuneks turvaliseks,“ ütles pressiesindaja vahendusel politseipeadirektor Raivo Aeg. „Sarnaselt varasemate aastatega suunab politsei tavapärasest suuremad politseijõud avaliku korra tagamisse, pöörates kõrgendatud tähelepanu tänavakuritegevuse ärahoidmisele ning liiklusohutusele.”

  Politsei kavandab suunata tänavatele avaliku korra tagamiseks tavapärasest suuremad politseijõud jalgsipatrullideks, suurendada koostööd turvalise keskkonna tagamiseks kohalike omavalitususte, maakondlike päästeteenistustega ning turvafirmadega. Samuti loodab politsei heale koostööle kõikide kodanikega. Koostööpartneritega on kõrgendatud tähelepanu all heakord, tänavalgustus, mahajäetud hooned, narkomaanide ja kodutute kogunemiskohad, avalik kord tänavatel ja muudes avalikes kohtades.
  Märge: Politsei soovib kõigile rahulikku ja turvalist jõuluaega.

  Loe veel... (579 baiti veel) 42 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Talverehvid on neljapäevast kohustuslikud
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Detsember 01, 2005 - 11:16 AM, Turvalisus ja ohutus 2545 lool klikkimiste arv -

  Neljapäevast peavad sõidukitel olema talverehvid, kas naastudeta või naastudega lamellrehvid, suverehvidega kuni 1. märtsini sõita ei tohi.

  Kohustuslik on talverehvidega sõitmine 1. detsembrist 1. märtsini. Talverehvidega võib sõida 1. oktoobrist kuni 1. maini, ilma naastudeta lamellrehvidega võib sõita kogu aasta vältel.

  Samuti tuleb talverehve kasutada veoautodel, mille registrimass on kuni 3,5 tonni ja haagistel, mille registrimass on vahemikus 0,75 kuni 3,5 tonni. Liikluspolitsei pöörab alates 1. detsembrist senisest enam tähelepanu rehvide kontrollimisele.

  Loe veel... (322 baiti veel) 31 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kaitserelv igasse kodusse!
    Postitas: Amadeuz on Reede, November 11, 2005 - 04:57 PM, Turvalisus ja ohutus 2983 lool klikkimiste arv -

  Eesti oleks parem, turvalisem ja vabam ühiskond, kui iga kodaniku kodus oleks legaalne käsitulirelv.

  Esiteks: relv kaitseb korralikke kodanikke pättide eest. Teiseks: relvastatud rahvas suurendab tunduvalt riigi kaitsekapatsiteeti. Kolmandaks: relvastatud rahvas ei lase ennast korrumpeerunud või võimust hullunud poliitikutel orjastada. Just selles tähtsuse järjekorras.

  Peale mõningast toibumist võivad nüüd vasakpoolsed ja liberaalid väita, et relvi on juba praegu võimalik poest osta ja teiseks, kui nüüd kõik mingil põhjusel hakkaks end relvastama, siis läheks lahti üleüldiseks kõmmutamiseks ja elu ilma kuulivestita muutuks võimatuks. Riigikeskset ideoloogiat kandvad isikud, kes vaistlikult vastustavad kodanikukeskset riiki, väidavad, et ainult proffidel, st. politseil ja sõjaväel võib olla relv.
  Märge: Seega — Eesti oleks parem, turvalisem ja vabam ühiskond, kui meil oleks iga kodaniku kodus kaitserelv.

  Loe veel... (7188 baiti veel) 59 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Taskuvarguste kasvu põhjus on ...
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, November 09, 2005 - 08:41 AM, Turvalisus ja ohutus 1985 lool klikkimiste arv -

  Taskuvarguste ja tänavaröövimiste arvu kasvu taga ei ole mitte niivõrd sotsiaalsed probleemid, kurjategijate karistamatuse tunne, politsei ebapiisav tegevus või mida iganes, vaid hoopis asjaolu, et Eestisse saabub liiga palju turiste.

  Ülalnimetatust tulenevalt oleks võimalik röövlite hulka vähendada poliitilis-majandusliku otsusega õgvendada või sulgeda piirid turistide jaoks.

  Olgugi, et ma ülaltooduga nõusse ei jää, pean seda tõdema SLÕL vahendusel. Nimelt tsiteerib SLÕL eilset Soome ajalehte "Iltasanoma" ning toob muu hulgas ära kesklinna politseiosakonna kriminaaltalituse ülemkomissari Juhan Ojasoo väite: «Vargused suurenevad seepärast, et Eestisse saabub aina rohkem turiste.»

  Loe veel... (6510 baiti veel) 22 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Paberil liikluskindlustus kaob
    Postitas: Amadeuz on Reede, Mai 20, 2005 - 03:52 PM, Turvalisus ja ohutus 1858 lool klikkimiste arv -

  Liikluskindlustuse fondi teatel liigub Eesti liikluskindlustuse süsteem selles suunas, et üle minna paberita poliisi süsteemile.

  Ühtlasi kaob siis autojuhtidel kohustus kanda kaasas paberist kindlustuspoliisi, kirjutab Eesti Päevaleht.

  Loe veel... (1136 baiti veel) 22 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kindlustus kaitseb kodu
    Postitas: Amadeuz on Reede, Aprill 08, 2005 - 01:57 PM, Turvalisus ja ohutus 2052 lool klikkimiste arv -

  Kindlustusteemalistest artiklitest olen lugenud soovitust, et enne kindlustuslepingu sõlmimist tuleks kindlustusvõtjal vara ohustavad riskid hästi läbi mõelda. Siis on võimalik saada leping, mis tagaks sobivaima kindlustuskaitse. Samuti on rõhutatud, et vajadusel on kindlustusandja valmis klienti nõustama. Kui näiteks soovin kindlustada oma eluaset – korterit või maja –, missugust nõu võiks anda kindlustaja? R.H.

  Suurimat kahju teeb tuli. Tulekindlustus on kodukindlustuslepingu sõlmimisel kohustuslik. Teie kodu teisi riske on kindlustusel võimalik maandada alles siis, kui tulekindlustus on olemas.

  Tuleoht on alati, ka paneelmaja korteris. Sageli arvestab kindlustusvõtja kindlustamisel vaid tulest tekkiva kahju võimalikkust. Jäetakse tähelepanuta tulega kaasnev suits, tahm ja märkimisväärset kahju põhjustav kustutusvesi. Just viimasele tasuks mõelda korterelamu elanikul, kes peab oma eluaset tulekindlaks, ennast aga hoolsaks omanikuks.

  Loe veel... (3778 baiti veel) 14 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Lubada või mitte lubada, selles on küsimus
    Postitas: Amadeuz on Reede, Veebruar 18, 2005 - 12:43 PM, Turvalisus ja ohutus 1650 lool klikkimiste arv -

  Kunagise siseministri Robert Lepiksoni peas sündinud eelnõu lubaks autorooli istuda kuni 0,49-promillise joobega, neljapäeval jõudis see riigikokku arutamiseks.

  Lepiksoni eelmine üritus kukkus riigikogus mäletatavasti läbi. Ent ükskord peab ju aeg selleks ometi küps olema, usub Lepikson. „Uus seadus oleks karmim tõelise roolijoodiku suhtes, kuid säästaks inimest, kes joob lõuna kõrvale pokaali veini,” ütles ta Eesti Päevalehele. “See viiks meditsiinilised näitajad kokku tegelikkusega, sest inimesel võib juba organismi eripära tõttu olla näit 0,2 promilli.”

  Lepiksoniga on nõus aastaid liikluspolitseis töötanud, kuid nüüd seadusega pahuksisse sattunud autojuhte kohtus esindav Indrek Sirk. “Üheski teadusartiklis pole väidetud, et alla 0,5 promilli oleks alkohoolne joove,” põhjendab Sirk. “Sama seisund võib olla näiteks erakordselt väsinud inimesel.”

  Loe veel... (679 baiti veel) 10 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Eestit võib tabada lumetorm
    Postitas: Amadeuz on Pühapäev, Veebruar 13, 2005 - 02:23 PM, Turvalisus ja ohutus 1670 lool klikkimiste arv -

  Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut lubab pühapäevaks tugevat lumesadu ja tuisku, mis võib oluliselt raskendada liiklusolusid. Päästeamet soovitab inimestel halvimaks valmis olla.

  Päästeameti nõu kohaselt võiksid inimesed tugeva lumesaju ja tuisu korral jääda ruumidesse. Neil, kel on vältimatu vajadus väljas liikuda, peaksid panema selga soojemad riided ja sõiduvahendisse varuma labida, soovitab päästeamet Delfile saadetud teates.

  Ka on autosõidule minnes mõttekas tankida täis kütusepaak ning eelnevalt laadida mobiiltelefoni aku. Nii on teesulgu jäädes võimalik endast märku anda ning piisav kütusevaru annab võimaluse hoida autosalongi soojana. Kellel mobiilside võimalus puudub, peaks eelnevalt teavitama oma lähedasi sellest kuhu liigutakse ja millal plaanitakse tagasi jõuda.

  Loe veel... (1113 baiti veel) 8 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Juhiluba tuleb higi ja vaevaga
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Jaanuar 11, 2005 - 10:02 AM, Turvalisus ja ohutus 2731 lool klikkimiste arv -

  Nüüdsest alates peavad juhiloa taotlejad läbima kahe aasta jooksul riski vältimise õppe ja libedasõidu, mida suviti saab teha ainult Tartu ja Pärnu kunstlibedarajal. Uue korraga ei ole rahul sugugi mitte kõik sõiduõpetajad.

  Määruse järgi võib libedasõidu riski vältimise sõiduõpet korraldada selleks kohandatud muuks liikluseks suletud aasta läbi töötaval kunstlibedakattega õppeväljakul või 1. detsembrist 31. märtsini loodusliku libedaga õppeväljakul, kirjutab SL Õhtuleht.

  Loe veel... (3625 baiti veel) 32 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kahjutule eest saab kodu kaitsta umbes tuhande krooniga
    Postitas: Amadeuz on Reede, Jaanuar 07, 2005 - 02:16 PM, Turvalisus ja ohutus 1913 lool klikkimiste arv -

  Päästeameti statistika näitab, et eluhooned süttivad tootmishoonetest sagedamini, ehkki oletada võiks vastupidist.

  Tootmishoonetes, kus kasutatakse tööstusvoolu, käiakse ringi keevitusagregaatidega ning elektrisüsteemid on mahukad ja keerulised ja energia tarbimine suur, näikse olevat rohkem tulekahjuallikaid kui elumajades. Ent üleriigiline statistika kinnitab, et tuletõrje saab enam väljakutseid elamutesse.

  Võimalik, et tootmishoonetes on lokaalseid süttimisi rohkemgi kui elumajades, kuid need suudetakse kiiresti likvideerida, sest tootmishoonetes on käepärast tulekustutusvahendid.

  Loe veel... (2452 baiti veel) 9 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kas kustuti oleks päästnud?
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Jaanuar 05, 2005 - 12:38 PM, Turvalisus ja ohutus 1719 lool klikkimiste arv -

  Võrukad hukkusid leekides

  Ööl vastu kolmapäeva Võrus aset leidnud tulekahjus hukkusid mees ja naine, üks naine sai suitsu tõttu tervisekahjustusi.

  Tuli sai alguse kell 03.37
  Leekide ohvriks langes kahekorruselise nelja korteriga elumaja esimese korruse kaks tuba, köök ning esik. Teine korrus sai suitsukahjustusi, teatas Delfile Lõuna politsei Võru politseijaoskonna pressiesindaja Marju Mõksi.

  Loe veel... (191 baiti veel) 6 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Ettevaatust, punane kukk tapab
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, November 08, 2004 - 11:19 AM, Turvalisus ja ohutus 1860 lool klikkimiste arv -

  Novembri esimene nädalavahetus tõi kaasa kolm tulekahju, kus hukkus inimene. Päästeamet hoiatab: november on pideva kütteperioodi alguse tõttu tulekahjuohtlik kuu.

  Laupäeval kell 22:02 sai päästeamet teate, et Viljandimaal Tarvastu vallas Tinnikuru külas põleb ühekorruseline puitelamu.

  Sündmuskohale sõitsid päästjad nii Viljandist, Mustlast kui Abjalt, samuti politsei. Õnnetuses hävis maja katus, sisse langes osa laest.
  Märge: „Me oleme seda juttu korranud iga aasta: palun kontrollige enne pideva kütmisega alustamist oma küttekehad üle,” lausus Laido.

  Loe veel... (1168 baiti veel) 5 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Intervjuu: Hädakaitse piiride ületamine võib kergesti sündida
    Postitas: Amadeuz on Laupäev, November 06, 2004 - 04:39 PM, Turvalisus ja ohutus 3865 lool klikkimiste arv -

  Jüri Pikma, Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Prokurör Jüri Pikma jutu järgi annab seadus inimesele ennast ja teisi kaitstes küll suured õigused, kuid see ei tähenda, et iga väiksemagi arusaamatuse puhul võiks püssi paugutada.

  Tänapäeval, kui paljud on endale tulirelva soetanud, et oma elu turvalisemaks muuta, tuleb selle kasutamist enesekaitseks kahtlemata ette. Kuidas toimida nii, et ennast kaitstes ei satutaks vastuollu seadusega?

  Alustame relvaseadusest, kus vastavas paragrahvis räägitakse füüsilisele isikule lubatud relvade otstarbest. Neid on viis. Füüsiline isik võib relva soetada jahipidamiseks, vastava spordialaga tegelemiseks, turvalisuse tagamiseks - see on siis enese ja vara kaitseks, samuti kutsealal tegutsemiseks ja kollektsioneerimiseks.

  Kui me räägime enese või vara kaitseks relva kasutamisest, tuleb arvestada, et kaitsta saab õigusvastase ründe eest. Samuti peab olema hädakaitseseisund.

  Loe veel... (3239 baiti veel) 8 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Uued tuleohutusnõuded võimaldavad ehituses rakendada innovaatilisi lahendusi
    Postitas: Amadeuz on Reede, Oktoober 15, 2004 - 01:19 PM, Turvalisus ja ohutus 2775 lool klikkimiste arv -

  Vabariigi Valitsuse poolt neljapäeval, 14. oktoobril heaks kiidetud uus ehitise tuleohutusnõudeid reguleeriv määrus lubab hoone tulepüsivust tõendada ka arvustuslikul või analüütilisel viisil, võimaldades niiviisi rakendada ehitamisel innovaatilisi lahendusi. Tulekahjude ennetamiseks peavad kõik eluruumid olema viie aasta pärast varustatud suitsuanduritega.

  Ehitistele esitavate tuleohutusnõuete eesmärgiks on luua õiguslik alus hindamaks tuleohtust. Samuti luuakse eelnõuga tingimused ehitistes viibivate inimestele, mis tagaksid neile turvalisuse ning varakaitse tuleõnnetuste korral.

  Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitusosakonna eksperdi Tuulikki Laessoni sõnul on seni kehtiva regulatsiooni kohaselt ehitise tuleohutuse tagamiseks väga detailselt ette kirjutatud ka konkreetsed tehnilised lahendused, mida ei ole võimalik paindlikult rakendada.

  Loe veel... (2275 baiti veel) 21 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Tulekustutit peab kontrollima
    Postitas: Amadeuz on Reede, Oktoober 01, 2004 - 03:51 PM, Turvalisus ja ohutus 1843 lool klikkimiste arv -

  Sõiduauto pulberkustutit tuleb iga aasta kontrollida, et sellest tulekahju puhkemisel ka tõesti abi oleks. Kustuti, millel «toss väljas», võib maksta kätte auto maani mahapõlemisega.

  Autos kasutataval kustutil tuleb kontrollida manomeetrit, rõhku, voolikut, kestal rooste puudumist ning pulbri kvaliteeti. Kontrollivad ettevõtted teevad seda 35-40 krooni eest, kontrollides ka mitte enda esindatava tootja valmistatud kustuteid.

  Pulberkustuti

  Siseministri määruse kohaselt peab sõiduautos olema vähemalt ühekilone pulberkustuti. Veoautode ja busside puhul on nõutud aga kahekilone kustuti.

  Loe veel... (1611 baiti veel) 16 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Ehitajatele jõustuvad ranged nõuded
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, September 08, 2004 - 10:41 AM, Turvalisus ja ohutus 2068 lool klikkimiste arv -

  Majandusministeeriumi ja päästeameti koostöös valminud määrus seab omanikule maja ehitamisel senisest rangemad tuleohutusnõuded, muu hulgas on paika pandud, kui kaugele võib ühe hoone teisest ehitada.

  Määrusega on paika pandud ehitise konstruktsiooni kandevõime, tuletõkkesektsioonid, nõuded pööningule ja katusele, kirjutab Eesti Päevaleht. Omad nõuded on ka rõdude, lodžade ja terrasside ehitamisele. Väga täpselt on paigas evakuatsiooniteed ja -pääsud.

  Ranged nõuded hakkavad kehtima järgmise aasta algusest ning nüüd ehitatavate hoonete puhul, vanu hooneid ei pea uute nõuete järgi ümber ehitama.

  Loe veel... (945 baiti veel) 3 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Sobiv suitsuandur oleneb korteri tüübist
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuli 21, 2004 - 01:52 PM, Turvalisus ja ohutus 2325 lool klikkimiste arv -

  “Korteritulekahjud toimuvad enamasti öisel ajal, kui inimesed magavad, sellepärast on oluline äratada nad võimalikult kiiresti,” rääkis Tamrex Ohutuse OÜ müügiesindaja Margus Oberschneider.

  Päästeameti järelevalvetalituse juhataja Kaur Kajaku andmeil on Soomes ja Rootsis suitsuandurite kasutamise tulemusena vähenenud tulekahjudes hukkunute arv ligi 10%.

  Müügil on kahte tüüpi suitsuandureid: ioon- ja optilisi andureid. Kidde Eesti ASi juhataja Priit Pella sõnul on enam levinud ioonandurid, mis reageerivad kiiremini intensiivsele lahtise leegiga põlengule. Optiline andur on aga tõhusam aeglaselt arenevate hõõguvate tulekahjude avastamisel. Optilisi suitsuandureid on kahte tüüpi. Esimesed reageerivad valguse hajumisele, teised nõrgenemisele.

  Loe veel... (1125 baiti veel) 12 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Eeskuju, mis võiks olla nakatav.
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuli 21, 2004 - 01:00 PM, Turvalisus ja ohutus 2042 lool klikkimiste arv -

  Poola turvafirma löögirühm ründas Rootsi väljapressijaid
  Anu Kaupmees, Stockholm

  Eelmise kolmapäeva õhtul nägid Stockholmi Vårbergi linnajao elanikud, kuidas ühe maja hoovi sõitis veoauto, mille kastist hüppasid välja pöetud peadega, maskides ja kuulikindlates vestides tugevad ja treenitud mehed.

  Sõjaväevormi meenutavates mundrites maskikandjad tormasid ühte korterisse, tirisid sealt välja kolm meest ning surusid nood maja ees näoli asfaldile. Rutkowski Patrol, teatasid kirjad kõhuli sunnitud meeste kohal troonivate ründajate vormijakkide seljal.

  Abitu politsei

  Patrull või mitte, aga majaelanikud kahtlustasid toimuvas järjekordset Rootsi allmaailma omavahelist arveteklaarimist ning helistasid politseisse.

  Loe veel... (3541 baiti veel) 8 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Tulekustuti valik sõltub ruumi suurusest
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Juuli 14, 2004 - 12:31 PM, Turvalisus ja ohutus 2772 lool klikkimiste arv -

  Kuigi suurem osa müügisolevaist tulekustutitest on kõlblikud väiksemate kahjutulede lämmatamiseks, tuleks tulekustutite seast õige valimiseks arvestada siiski nii ruumi suuruse, funktsiooni kui ka seal olevate materjalidega.

  “Kustutite valikul peaks lähtuma materjalist, mida on võimaliku tulekahju korral vaja kustutada,” ütles Kidde Eesti AS-I juhataja Priit Pella. Tema sõnul tuleb arvestada näiteks ka sellega, et kustuti kasutamine tekitaks võimalikult vähe hilisemaid koristuskulusid ja oleks kasutajale ohutu.

  Enimlevinud on pulberkustutid, mis on Tamrex Ohutuse OÜ tuleohutuse müügiesindaja Margus Oberschneideri sõnul ka efektiivsemaid ja odavaimad. 6-liitrise pulberkustuti hind jääb vahemikku 600-700 krooni, sama suur vesikustuti maksab sadakond krooni rohkem.

  Loe veel... (7345 baiti veel) 17 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kooliminejate vanemad saavad suitsuandurid
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Juuli 05, 2004 - 11:32 AM, Turvalisus ja ohutus 1849 lool klikkimiste arv -

  Ligi 13 000 sügisel kooli alustavate laste peret saavad tasuta suitsuandurid, sest päästeamet alustab suurprojekti, mille eesmärk on päästa igal aastal kümneid inimesi tulesurmast, kirjutab Postimees.

  Eestis hukkus mullu tules 141 inimest. Tänavu poole aastaga on see arv juba 90 lähedal ning Eesti on tulesurmade rahvusvahelise pingerea tipus – kohe Venemaa järel.

  «Põhjamaades on peaaegu kõigis kodudes suitsuandurid, Eestis vaid igas kahekümnendas,» teab Järvamaa päästepealik Margo Klaos. «Suitsuanduri häire võib jätta aga aega selleks, et tuli ise kustutada. Kui oma jõud siiski peale ei hakka, jõuab kindlasti põlevast majast välja pääseda.»

  Loe veel... (1029 baiti veel) 5 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Noor mees hukkus põlengus
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Juuni 29, 2004 - 01:37 PM, Turvalisus ja ohutus 1825 lool klikkimiste arv -

  Ööl vastu teisipäeva põles Võrus Kubja 1 korterelamus kahetoaline korter. Tules hukkus noor mees, kaks tema kaaslast hüppasid enne päästjate saabumist põlenud korteri aknast välja ja said vigastada.

  Võrumaa päästeteenistuse operatiivkorrapidaja Arno Raja sõnul tuli päästeteenistusele teade tulekahjust teisipäeva varahommikul kell 4.18. Kuigi päästjad jõudsid põlengupaika mõne minutiga, olid neljanda korruse korteri aknast jõudnud välja hüpata Ingrid (30) ja Andres (38).

  Mõlemad said raskeid kehavigastusi ja viidi Lõuna-Eesti haiglasse. Üks neist toimetati hiljem Tartu ülikooli kliinikumi üldintensiivraviosakonda.

  Loe veel... (708 baiti veel) 6 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Uus turvaseadus nõuab turvateenuse osutamisel lepingut
    Postitas: Amadeuz on Reede, Juuni 18, 2004 - 03:54 PM, Turvalisus ja ohutus 6088 lool klikkimiste arv -

  Vastavalt äsja jõustunud turvaseadusele tuleb turvaettevõtjal tema tegevusloas märgitud tegevusvaldkonnas turvateenuse osutamiseks sõlmida tellijaga leping.

  Selles määratletakse tellija ja turvaja õigused, kohustused ja vastutus. Turvateenusena käsitleb seadus turvakonsultatsiooni, vallas- või kinnisvara valvet ja kaitset, isikukaitset, üritusel või valveobjektil korra tagamist, juhtimiskeskuse pidamist ja valveseadmestiku projekteerimist, paigaldamist ja hooldamist.

  Seadus esitab lepingule vorminõude: tulenevalt turvaseaduse § 5 lg-st 1 tuleb leping sõlmida kirjalikus vormis.

  Loe veel... (8412 baiti veel) 13 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Eesti Naabrivalve asub propageerima ka tuleohutust
    Postitas: Amadeuz on Reede, Mai 28, 2004 - 01:28 PM, Turvalisus ja ohutus 1892 lool klikkimiste arv -

  MTÜ Eesti Naabrivalve ja AS Kidde Eesti sőlmisid koostöökokkuleppe, mille
  alusel saavad naabrivalve sektorid edaspidi väga soodsate hindadega osta
  tuleohutusvahendeid, nagu suitsuandurid, tulekustutid jm. Lisaks pakub Kidde
  Eesti naabrivalves osalejatele ka tasuta tuleohutusalast koolitust. Sel
  aastal on plaanis läbi viia 4 koolitust.

  Loe veel... (924 baiti veel) 4 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Hoone päästis hävingust kaks pulberkustutit
    Postitas: Amadeuz on Neljapäev, Mai 20, 2004 - 11:26 AM, Turvalisus ja ohutus 1612 lool klikkimiste arv -

  Eelmisel nädalal oli Jõgevamaal neli tuleõnnetust.
  Ardi Kivimets
  Vooremaa


  Teisipäeva pärastlõunal süttis Jõgeva alevikus vanemat tüüpi ratastraktor. Jõgeva päästemeeskond kustutas masinat vee ja vahtainega, kuid traktori kabiin hävis, kaks kummi ja mootor said kuumakahjustusi.

  Kesknädalal läks tuli lahti Pikkjärve puidutöökojas. Hoonele liiga lähedale (kõigest viis meetri kaugusele) tehtud lõkkest viis tugev tuul sädemed katuse alla ja süütas eterniidiga kaetud laastukatuse. Kustutamas käis Palamuse ja Jõgeva komando. Tõenäoliselt päästis hoone hävingust kaks pulberKUSTUTIt, millega hakati enne päästeteenistuse saabumist tule levikut pidurdama. Ehitisel hävis viis ruutmeetrit katust.

  Loe veel... (368 baiti veel) 11 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Päästeamet hakkab suitsuandureid jagama
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Mai 11, 2004 - 11:14 AM, Turvalisus ja ohutus 1728 lool klikkimiste arv -

  Seni olematu ennetustöö eelarvega päästeamet soovib vähekindlustatud inimestele jagada 2005. aastal 16 miljoni krooni eest tasuta suitsuandureid, et tules hukkunute arv kahaneks kolm korda.

  “Me tahame päästeameti kaudu anda vaesemale elanikkonna kihile suitsuandureid ja konsultatsiooniõpetust, mismoodi tulekahjusid vältida,” kinnitas siseminister Margus Leivo. Nii päästeametit kui Leivot kannustavad tegudele ülikurvad statistikanumbrid, mille järgi on Eesti tulesurmadelt maailmas 100 000 elaniku kohta teisel kohal, kirjutas Eesti Päevaleht.

  Ministri sõnul on paljude tuleõnnetuste taga majanduslikud põhjused. “Tulekahjusid tekitatakse inimeste poolt, kes kuuluvad põhjakihtidesse ja ei hooli oma ümbrusest. Teiseks nende kodanike poolt, kel ei jätku vahendeid, et oma tulekoldeid ja truupe korda teha,” märkis Leivo. Toekamate ennetustegevuse summade puhul oleks tema hinnangul väiksem ka tules elu kaotanud inimeste hulk.

  Loe veel... (2500 baiti veel) 8 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Tuletõrje põletas maja
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Mai 05, 2004 - 08:34 PM, Turvalisus ja ohutus 1875 lool klikkimiste arv -

  Reede pärastlõunal said Lääne-Viru päästjad hakkama teoga, milles neid sageli süüdistatakse - lasid südamerahuga Rakveres majal maani maha põleda.

  Maakonna pritsimehed koostöös Rakvere linnavalitsusega korraldasid reede pärastlõunal Kastani tänavas linnastaadionil majapõlengu, et jagada inimestele tulekahjuga seonduvaid teadmisi. Selleks andis Rakvere kohalik omavalitsus päästjate käsutusse laste spordikooli endise hoone.

  Ühekorruseline pööninguga puitmaja kuulus lammutamisele ja et seal oli umbes kuu aega varem väiksem põleng juba olnud, tekkis päästjatel idee see rahva silme all maha põletada.

  Loe veel... (3645 baiti veel) 13 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kulupõlengus hävis elumaja
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Aprill 27, 2004 - 12:22 PM, Turvalisus ja ohutus 1595 lool klikkimiste arv -

  Esmaspäeval hävitas Tartumaal kulupõleng elumaja, teatas Päästeamet.

  Tulekahju puhkes Tartumaal Alatskivi vallas Nina külas, kus kulupõlengu tagajärjel hävis elumaja mõõtmetega 8x16 meetrit.

  Kokku oli esmaspäeval üle Eesti 94 kulupõlengut, millest 5 olid suuremad kui 5 hektarit.

  PM OnLine

  5 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kulupõleng hävitas elumajad ja kõrvalhooned
    Postitas: Amadeuz on Teisipäev, Aprill 20, 2004 - 12:24 PM, Turvalisus ja ohutus 1755 lool klikkimiste arv -

  Esmaspäeval hävisid Ida-Virumaa ulatusliku kulupõlengu tagajärjel kaks elumaja ja kõrvalhoonet.

  Kell 14.27 sai Ida-Eesti Häirekeskus teate, et Ida-Virumaal Mäetaguse vallas Võide küla juures põleb umbes 20 hektari suurusel maa-alal kulu.

  Kulutulest olid tugeva tuule toel süttinud ka mitu hoonet. Päästetöötajate sõnul oli tuule tugevus piirkonnas 10 kuni 12 meetrit sekundis.

  Loe veel... (1036 baiti veel) 7 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Kulutuli nõudis esimese inimohvri
    Postitas: Amadeuz on Esmaspäev, Aprill 12, 2004 - 10:59 AM, Turvalisus ja ohutus 1598 lool klikkimiste arv -

  Kulupõleng Saaremaal nõudis suurel reedel selle aasta esimese inimohvri - 68-aastane mees nõrkes leeke lämmatades ja jäi ise tulle, kirjutab Postimees.

  Kulu ei põlenud ohvriks jäänud Olevi maal, vaid veidi eemal, mida mees kustutama läks.

  Olevi kadumisest andis märku ta õde, kui vend ööseks koju ei tulnud. Põlenud riietega mehe surnukeha leiti kõrbenud heinamaa keskelt laupäeva lõuna paiku.

  Loe veel... (688 baiti veel) 2 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Tulekahju on võimalik lihtsate vahenditega ära hoida
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Märts 31, 2004 - 01:49 PM, Turvalisus ja ohutus 2371 lool klikkimiste arv -

  Statistika ütleb, et tavaliselt on tulekahju tekkimise põhjus inimlik hooletus.

  Päästeameti andmetel registreeriti 2003. aastal Eestis ühtekokku 12 719 väljasõitu tulekahjudele. Tulekahjudes hukkus eelmise aasta jooksul 141 inimest.

  Isegi siis, kui olla ise ettevaatlik, ei pruugi seda alati olla teised kaaskondsed, seepärast pole ettevaatus kunagi liiast.

  Kuid tulekahju võib puhkeda ka mitmesuguste tehnikavigade tõttu. Tasub teada mõningaid lihtsaid võtteid, et ka neid ennetada, ja sel moel õnnetust ära hoida.

  Loe veel... (4717 baiti veel) 7 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Ohutuma elu suunas
    Postitas: Amadeuz on Kolmapäev, Märts 17, 2004 - 06:04 PM, Turvalisus ja ohutus 1844 lool klikkimiste arv -

  Eesti Päästeameti ja Rahvusvahelise Tulekustutuse ja Preventsiooni Tehnilise Komitee andmetel hukkus 2003. aastal Eestis tulekahjus 12 inimest iga 100 tuhande elaniku kohta. See on väga kõrge number ja sellest halvem on vaid Venemaa näitaja.

  Kolmel viimasel aastal on tules hukkunuid: 2001 - 169; 2002 - 131; 2003 - 141; ja vigastatuid vastavalt 198; 128; 125 (Soomes on vastavad näitajad poole väiksemad peaaegu viis korda suurema rahvaarvu juures).

  Mulluste ohvrite hulgas oli 44 pensionäri, 86 inimest hukkus kella 18 ja 6 vahel, seega õhtusel-öisel ajal. Tänavu jaanuaris nõudis tuli 20 inimese elu, kellest 6 olid läänevirulased. Et valdav enamik ohvreist hukkus korteris, eramus või talumajas, on ilmne, kuhu suunata ennetustöö põhirõhk - koduohutusele.
  Märge: “Suitsuandur iga kodu laes, mis paljudes Euroopa riikides on kohustuslik, päästaks väga palju Eesti inimesi tulesurmast,” on toonitanud päästeameti peadirektor Mati Raidma.

  Loe veel... (2685 baiti veel) 30 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  Eesti on tulesurmadelt maailma teine
    Postitas: Amadeuz on Reede, Märts 12, 2004 - 11:06 AM, Turvalisus ja ohutus 2125 lool klikkimiste arv -

  Eelmisel aastal röövis tuli Eestis 141 inimese elu, oht tulekahjus hukka saada on kogu maailma riikidest ainult Venemaal suurem kui Eestis.

  Rahvusvahelise tulekahjude ennetamise ja kustutamise tehnilise komitee CTIF andmeil röövib tuli Eestis igal aastal 12 inimelu saja tuhande elaniku kohta, kirjutas Postimees.

  Kõik Aafrika ja Aasia riigid pole küll komiteele oma inimkaotustest raporteerinud, ent Eesti on sunnitud tunnistama kehvemat olukorda kui Lätis ja Leedus ning teistes Ida-Euroopa maades.

  Loe veel... (2333 baiti veel) 25 Kommetaare Saada see lugu sõbrale Printerisõbralik versioon
   
  www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu www.EKYL.ee - Rahuloleva elanikuni läbi toimiva ühistu 

   

  Elamu GRUPP OÜ
  tigupost
  Kadaka tee 5
  Tallinn

  Tel/faks: 6267879
  Mob: 5053534
  e-post:
  merike@elamugrupp.ee

  a/a 221013592795
  Reg kood: 10617859